Aselsan Lisesi'nde hangi bölümler var?

Aselsan Lisesi'nde hangi bölümler var? Aselsan Lisesi'nde hangi bölümler var?, ASELSAN hangi bölümler var?, ASELSAN lise mezunu ne iş yapar?, ASELSAN lisesinde hangi dersler var?, ASELSAN Lisesi burs veriyor mu?

Aselsan Lisesi'nde hangi bölümler var?

Yüzde 1'lik dilimden öğrenci aldı ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Savunma Elektronik Sistemleri" ve "Savunma Mekanik Sistemleri" olmak üzere iki dalda, 5 yıllık, seçkin bir eğitim içeriğine sahip.

ASELSAN hangi bölümler var?

Yüzde 1'lik dilimden öğrenci aldı ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Savunma Elektronik Sistemleri" ve "Savunma Mekanik Sistemleri" olmak üzere iki dalda, 5 yıllık, seçkin bir eğitim içeriğine sahip.

ASELSAN lise mezunu ne iş yapar?

Lise/Ön Lisans Mezunu Olan Adaylar

Teknisyen / Yönetici Asistanı / Büro Personeli / Öğretmen (Teknik Öğretmenlik Bölümleri Hariç) / Aşçı görev tanımları için yönergeler gereği gerekli olan sınav uygulamalarından başarılı olan adaylar değerlendirmeye alınmaktadır.


ASELSAN lisesinde hangi dersler var?

Hazırlık sınıfında öğrenciler; haftalık 24 saat yabancı dil, 4 saat hazırlık sınıfı Türk Dili ve Edebiyatı, 3 saat matematik, 4 saat bilgisayar bilimi, 2 saat beden eğitimi ve spor, 2 saat görsel sanatlar ve müzik 1 saat rehberlik ve yönlendirme olmak üzere 40 saat ders alacaklardır.

ASELSAN Lisesi burs veriyor mu?

ASELSAN, öğrencilere burs veriyor mu ? Protokol kapsamında 10. sınıftan itibaren belirlenen kriterlere göre değerlendirme yapılarak 20 öğrenciye başarı bursu verilmeye başlanmıştır. Her yıl değerlendirme güncellenecektir.

ASELSAN lise mezunu alıyor mu?

Aselsan lise, ön lisans ve lisans mezunu personel aradığını duyurdu. İş arayanlara müjde! İşte detaylar! Aselsan personel alımı yapacak kurumların arasında katıldı.

ASELSAN meslek lise mezunu alıyor mu?

Türkiye'nin güveni, umudu ve ilham kaynağı olan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bütün öğrencilerimizi bekliyoruz." diye konuştu. Görgün, savunma sanayisinde nitelikli elemanın önemine işaret ederek, "Biz teknik eleman ihtiyacımızı meslek liselerinden ve meslek yüksekokullarından karşılıyoruz.

ASELSAN lisesi kaç yıl?

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Savunma Elektronik Sistemleri" ve "Savunma Mekanik Sistemleri" olmak üzere iki dalda, 5 yıllık, seçkin bir eğitim içeriğine sahip.

ASELSAN meslek lisesi hangi illerde var?

Savunma sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Ankara'dan sonra Konya'da da açılan ASELSAN Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) yeni eğitim öğretim yılı için öğrencilerini bekliyor.

ASELSAN kaç puan istiyor?

lisans mezuniyet notu ve ek puan toplamının en az 3.40/4.00 olması şartı aranır. 7. Lisans mezuniyeti; uzaktan öğretim ve açık öğretim fakültesi olan adaylar İdari ve Mühendislik kulvarları için değerlendirmeye alınmamaktadır.

ASELSAN meslek Lisesi yatılı mı?

Pansiyon Bilgileri: Okulumuza ait bir pansiyon yoktur. Diğer Hususlar: Okulumuz Aselsan Konya A.Ş protokol yapılarak açılmış ve proje okul kapsamına alınmıştır.Okulumuzda eğitim 5 yıldır (Hazırlık + 4 yıl).

ASELSAN hangi alanlarda çalışma yapar?

Başarılar: Pansiyon Bilgileri: Okulumuza ait pansiyon bulunmamaktadır.Pansiyon ile ilgili iş ve işlemler Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Servis Bilgisi: Pansiyonda kalan öğrencilerimiz için servis imkanı sağlanmaktadır.

Ankara ASELSAN Lisesi yatılı mı?

Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi staj programları ile öğrencilerimiz ASELSAN'da staj imkanına sahip oluyor, iş hayatına bir adım önde başlıyor! Okulumuz 10. sınıfta öğrenim gören toplam 120 öğrencimiz ASELSAN'nın Ankara'da bulunan farklı yerleşkelerinde yaz stajına başladı.

1 Euro Kaç TL