Debdebe ne demek Latince?

Debdebe ne demek Latince? Debdebe ne demek Latince?, Debdebe anlamı nedir?, Debdebe Osmanlıca ne demek?, Debdebe hangi sesi ifade eder?, Safsata ne demek TDK?

Debdebe anlamı nedir?

Debdebe anlamı nedir?, 'Görkem ya da görkemli' şeklinde öne çıkan ifadeleri ile beraber debdebe kelimesi kullanılmaktadır. Fakat günümüzde bu kelime yerine eş anlamlı olan Görkem sözcüğünün daha fazla değerlendirildiğini ifade etmek mümkün.

Debdebe Osmanlıca ne demek?

Debdebe Osmanlıca ne demek?, Debdebe - دبدبه

(دَ دَ بِ) [ ع . دبدبة ] (اِ.) عظمت ، شکوه .


Debdebe hangi sesi ifade eder?

Debdebe hangi sesi ifade eder?, debdebe - Nişanyan Sözlük. Arapça db kökünden gelen dabdaba(t) دبدبة “sert ayak sesi, at nalı sesi, davul sesi” sözcüğünden alıntıdır.

Safsata ne demek TDK?

Safsata ne demek TDK?, Safsata (İngilizce: Logical fallacy, Osmanlıca: Kıyas-ı batıl), bir düşünceyi ortaya koyarken ya da anlamaya çalışırken yapılan yanlış çıkarsamadır.

Dekayık ne demek Osmanlıca?

Dekayık ne demek Osmanlıca?, Osmanlı Türkçesi

Dukak (C.: Dekâyık) İnce nesne.


Sedid ne demek Osmanlıca?

Sedid ne demek Osmanlıca?, Kubbealtı Lugatı (ﺷﺪﻳﺪﻩ) i. (Ar. şedіd “şiddetli, güç, sert”den şedіde) Büyük sıkıntı, belâ.

Sasa ne anlama gelir?

Sasa ne anlama gelir?, Şaşa kelimesi hem parıltı hem de debdebe anlamına gelir. Önceleri bir iltifat sözü olan kelime, günümüzde daha çok gösteriş düşkünü olan kişileri eleştirmek için kullanılıyor. Osmanlıca Olan Şaşa Kelimesinin Türkçesi Nedir? Osmanlıca olan şaşa kelimesinin Türkçesi görkem ve debdebedir.

Müteşekkül ne demek?

Müteşekkül ne demek?, Türk Dil Kurumu üzerinden bakıldığı vakit bu kelime, 'Oluşmuş ya da meydana gelmiş' şeklinde ifade edilmektedir.

Spesifik ne anlama gelir?

Spesifik ne anlama gelir?, Spesifik sözcüğü; özellikli, sadece bir çeşide, bireye, olaya has olan ve o çeşidin kendine has yanlarını oluşturan veya özel, özgül, ayrıt edici manalarını taşımaktadır.

Ad Hominem hangi dil?

Ad Hominem hangi dil?, Ad hominem (/æd ˈhɒmənəm -ˌnɛm, ɑd‐/), argumentum ad hominem ya da kişi karalama safsatası; kalıplaşmış bir Latince deyimdir.

1 Euro Kaç TL