Disney Plus olayı nedir?

Disney Plus olayı nedir? Disney Plus olayı nedir?, Disney Atatürk neden iptal edildi?, Disney Plusa ne oldu?, Disney Plus Atatürk ile ilgili ne yaptı?, Disney meselesi ne?

Disney Plus olayı nedir?

Disney Atatürk neden iptal edildi?, Dijital yayın platformu Disney Plus'ın Atatürk dizisini duyurmasının ardından, ABD'deki Ermeni lobi kuruluşu ANCA harekete geçti. Dizinin yayınlanmaması için çeşitli kampanyalara başladı. Baskılara boyun eğen The Walt Disney şirketi, Atatürk dizisinin platformda yayınlanmayacağını açıkladı.

Disney Atatürk neden iptal edildi?

Disney Atatürk neden iptal edildi?, Dijital yayın platformu Disney Plus'ın Atatürk dizisini duyurmasının ardından, ABD'deki Ermeni lobi kuruluşu ANCA harekete geçti. Dizinin yayınlanmaması için çeşitli kampanyalara başladı. Baskılara boyun eğen The Walt Disney şirketi, Atatürk dizisinin platformda yayınlanmayacağını açıkladı.

Disney Plusa ne oldu?

Disney Plusa ne oldu?, Disney'in bu kararı Ermeni lobisinin baskılarıyla aldığı iddia ediliyor. Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), daha önce merkezi ABD'de bulunan platforma yaptığı çağrıda yayının durdurulmasını istemişti.

Disney Plus Atatürk ile ilgili ne yaptı?

Disney Plus Atatürk ile ilgili ne yaptı?, Atatürk dizisinin yayınlanmama kararının ardından tartışma konusu olan uluslararası dijital film ve dizi platformu Disney Plus'ın global pazarda son 3 ayda 11,7 milyon üye kaybettiği açıklandı.

Disney meselesi ne?

Disney meselesi ne?, Geçen yıl Türkiye'de yayın hayatına başlayan Disney Plus platformu, 2023 yılı içerisinde Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı “Atatürk” dizisini yayınlayacağını açıklamıştı. Geçen haftalarda sürpriz bir şekilde yerli içerikleri kaldıran platform, “Atatürk” dizisine de yer vermeme kararı aldı.

Disney Atatürk filmini neden yayınlanmadı?

Disney Atatürk filmini neden yayınlanmadı?, KARARIN ARKASINDA "ERMENİ LOBİSİ VAR" İDDİASI

Disney Plus, seyircinin merakla beklediği Atatürk dizisini yayınlamama kararı aldı. Dizinin önce Fox Tv ekranlarında ardından sinema salonlarında izleyicisiyle buluşacağı belirtilirken, iptal kararının Ermeni lobisinin baskılarıyla alındığı öne sürüldü.


Atatürk filmini kim yasakladı?

Atatürk filmini kim yasakladı?, Atatürk dizisi 29 Ekim'de 'Tüm Türkiye'ye armağan' sloganıyla FOX'ta yani açık kanalda ücretsiz yayınlanacak. Ancak bir süre sonra özellikle ABD'deki Ermeni lobileri ve onlara ait sosyal medya hesapları Disney Plus'ın söz konusu kararı, oluşturdukları baskı sonrası aldığını dile getirmeye başladı.

Disney Atatürk dizisine ne oldu?

Disney Atatürk dizisine ne oldu?, Türkiye'de ne sinemalarda gösterildi ne de televizyonda yayınlandı. VHS, VCD ya da DVD'si de yayınlanmadı. Hala geçerli mi değil mi, bilmediğim bir yasak var. Sansür kurulu tarafından topyekun gösterimi yasaklanmış.

Disney Plus Türkiye sahibi kim?

Disney Plus Türkiye sahibi kim?, Disney'in iptal ettiği "Atatürk" dizisi 29 Ekim'de vizyona giriyor - Dünya Gazetesi.

Atatürk filmi Disney'in mi?

Atatürk filmi Disney'in mi?, Disney+ platformunun sahibi, dünya çapında tanınmış eğlence şirketi Walt Disney Company'dir. Walt Disney Company, eğlence endüstrisindeki liderlik konumuyla bilinir ve Disney+ platformunu başarıyla yönetmektedir.

Atatürk filmi niye kaldırıldı?

Atatürk filmi niye kaldırıldı?, Disney+ dizisi olarak yayımlanması beklenen proje daha sonra iki filme dönüştürüldü ve ilki Atatürk 1881 - 1919 ismi ile 29 Ekim 2023 tarihinde FOX kanalında gösterildikten sonra 3 Kasım'da Türkiye'de sinemalarda gösterime girdi. Devamı Atatürk II 1881 - 1919 başlığı ile 5 Ocak 2024 tarihinde gösterime girdi.

Disney Plus hangi ülkeye ait?

Disney Plus hangi ülkeye ait?, Tüm dünyada Disney + platformunda yayınlanmış yerel içeriklerin izleyiciler tarafından yeteri kadar ilgi görmediğini fark eden şirket, bu doğrultuda kazandırmayan içerikleri platformdan kaldırmış ve yerel içeriklerin alımını durdurmuştu.

Disney+ Atatürk ne zaman çıkacak?

Disney+ Atatürk ne zaman çıkacak?, The Walt Disney Company Limited İngiltere ve Galler Ülkesinde kurulmuştur ve kayıtlı adresi 3 Queen Caroline Street, Hammersmith, London W6 9PE'dir. Bu sitede toplanan kişisel bilgileriniz, the Walt Disney Company Limited tarafından yönetilmekte ve kontrol edilmektedir.

1 Euro Kaç TL