Endüstri meslek lisesi alan seçimi nasıl yapılır?

Endüstri meslek lisesi alan seçimi nasıl yapılır? Endüstri meslek lisesi alan seçimi nasıl yapılır?, Meslek liselerinde bölüm seçme nasıl oluyor?, Lise alan tercihleri nasıl yapılır?, Lisede alan seçimi neye göre yapılır?, Meslek lisesi dal seçimi kaçıncı sınıfta yapılır?

Endüstri meslek lisesi alan seçimi nasıl yapılır?

Tercih işlemleri veli tarafından bireysel olarak e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için EK-1 form doldurulup imzalı olarak okul idaresine verilmesi durumunda veli adına okul idaresince de bireysel başvuru ekranından başvuru yapılabilecektir.

Meslek liselerinde bölüm seçme nasıl oluyor?

Tercih işlemleri veli tarafından bireysel olarak e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için EK-1 form doldurulup imzalı olarak okul idaresine verilmesi durumunda veli adına okul idaresince de bireysel başvuru ekranından başvuru yapılabilecektir.

Lise alan tercihleri nasıl yapılır?

Kendi öğrencileri arasında tercih sırasına göre öncelik yapar. Tercihler arasında öncelik ise O.B.P. (Ortaöğretim Başarı Puanı) sırasına göre yapar. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan AMP meslek alanlarını seçecek öğrenciler, kendi okulları dışındaki diğer okullarda bulunan alanları da tercih edebilecektir.

Lisede alan seçimi neye göre yapılır?

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Meslek lisesi dal seçimi kaçıncı sınıfta yapılır?

Lisede Alan Seçimi Yapma

Seçeneklerden ilki Türkçe, matematik ve coğrafya ağırlıklı olan eşit ağırlık alanıdır. Matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi derslerde başarılıysan ikinci seçenek olan sayısal bölümüne yönelebilirsin. Üçüncü seçenek sözel alanı ise Türkçe, tarih, coğrafya ve felsefe ağırlıklıdır.


Alan Seçme kaçıncı sınıf?

Anadolu meslek liselerinde alan ve dal seçimleri, rehberlik hizmetlerinin ardından 9'uncu sınıflarda yapılıyor. Bu yıl alan seçimi işlemleri, 22-28 Eylül 2023 tarihlerinde alındı.

Meslek lisesi bölüm seçimi ne zaman yapılır?

10. Sınıftan 11. sınıfa geçerken öğrencilerin Sayısal, Eşit Ağırlık/TM, Sözel Dil alanlarından birini seçmeleridir. Yapılan seçimden sonra öğrenciler seçtikleri alanın derslerini ağırlıklı olarak görür ve bu derslerden sorumlu olurlar.

9 sınıf alana geçiş işlemleri ne zaman bitiyor?

Meslek Lisesi 9. sınıfta okuyacak öğrenciler alan seçimi işlemlerini 22-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmişti. Meslek lisesi alan seçimleri sonuçları için bekleyiş başladı. Sonuçlar e-Okul üzerinden açıklanacak.

Lise Alan değişikliği ne zaman yapılır?

9. sınıfların alana geçiş işlemleri 22-28 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. 2023 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında alana/dala geçiş, tercih ve yerleştirme işlemleri kılavuzu için aşağıdaki linke tıklayınız.

Lise tercihlerde kaç tane tercih hakkı var?

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) internet sitesinden yapılan duyuruya göre, kadrolu öğretmenlerin alan değişikliği takvimi yayımlandı. Buna göre, ön başvuruların sistem üzerinden alınması ve onay süreci 18-22 Aralık 2023'de gerçekleştirilecek. Başvurular, 18-22 Aralık arasında MEBBİS üzerinden alınacak.

Lisede alan değiştirmek mümkün mü?

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, merkezi sınavla öğrenci alan okullar ekranından en fazla 10, pansiyonlu okullar tercih ekranından da en fazla 5 olmak üzere toplamda 20 tercihte bulunabilecek.

Lisede alan seçimi kalktı mı?

SAYIN VELİLER ÖĞRENCİ NAKLİ İÇİN SİZ DE OKULA GELMEDEN NAKİL İŞLEMİ YAPABİLİRSİNİZ... Kıymetli Velilerimiz; Okul değişikliği veya Alan değişikliği için okula gitmek zorunda kalmadan e-devlet üzerinden başvuru yapıp nakil talebinde bulunabilirsiniz.

Alan açılması için kaç öğrenci gerekli?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yeni düzenlemesine göre, Anadolu meslek liselerinde daha önce 10'uncu sınıfta yapılan alan ve dal seçimleri artık rehberlik hizmetlerinin ardından 9'uncu sınıflarda yapılacak. Anadolu teknik programlarında 12'nci sınıfta alan ayırımı yapılmaksızın akademik destek şubeleri oluşturulacak.

1 Euro Kaç TL