Micardis Muadili

Micardis Muadili Micardis Muadili, Telmisartan hangi ilacın etken maddesi?, Micardis nedir ne işe yarar?, Micardis Plus etken maddesi nedir?, Telmodip plus ne icin kullanılır?, Telmisartan hangi grup ilaç?

Telmisartan hangi ilacın etken maddesi?

Telmisartan hangi ilacın etken maddesi?, TELMİTEK PLUS 80 mg/25 mg, bir yüzü sarı diğer yüzü beyaz renkli, sarı yüzünde 80 yazılı çift katlı oval-oblong tabletlerdir. TELMİTEK PLUS tabletler, telmisartan ve hidroklorotiyazid adı verilen iki etkin madde içerir. Her iki madde de yüksek kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

Micardis nedir ne işe yarar?

Micardis nedir ne işe yarar?, MICARDIS, yetişkinlerde, esansiyel hipertansiyonun (yüksek kan basıncının) tedavisi için kullanılır. “Esansiyel” ifadesi, yüksek kan basıncının başka bir nedenle ortaya çıkmadığını gösterir. Yüksek kan basıncı, tedavi edilmediği takdirde, çeşitli organlardaki kan damarlarında harabiyete yol açabilir.

Micardis Plus etken maddesi nedir?

Micardis Plus etken maddesi nedir?, MİCATOR PLUS, telmisartan ve hidroklorotiyazid adı verilen iki etkin madde içerir. Her iki madde de yüksek kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur. Telmisartan, anjiyotensin-II reseptör antagonistleri adı verilen bir ilaç grubuna aittir.

Telmodip plus ne icin kullanılır?

Telmodip plus ne icin kullanılır?, TELMODİP PLUS, yüksek tansiyon (esansiyel hipertansiyon) tedavisinde amlodipin ya da herhangi bir sartan grubunda (yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan bir ilaç grubu) yer alan ilacın kullanımıyla yeterli kan basıncı düzenlemesi sağlanamayan hastalarda kullanılır.

Telmisartan hangi grup ilaç?

Telmisartan hangi grup ilaç?, Telmisartan anjiyotensin II (Tip1) reseptör blokörü, İrbesartan anjiyotensin II reseptör antigonisti ve Hidroklorotiyazit de tiyazit grubu diüretikler arasında yer alan antihipertansif etkili ilaçlardır.

Micardis Plus piyasada neden yok?

Micardis Plus piyasada neden yok?, Micardis Plus ticari isimli ürünlerinin üretim bandında meydana gelen bir aksaklık sebebiyle kısa süreli bir tedarik sıkıntısı oluştuğu fakat söz konusu aksaklığın giderildiği ve ürünün 30 Ekim 2013 tarihi itibari ile piyasaya verildiği bildirilmektedir.

Micardis ne zaman içilir?

Micardis ne zaman içilir?, aç karına ya da yiyeceklerle birlikte alınabilir. hamilelik planlarsanız veya hamile kalırsanız, doktorunuza başvurunuz. Planlanmış bir hamilelikten önce, uygun başka bir alternatif tedaviye geçilmelidir. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Micardis Plus tansiyon ilacı mı?

Micardis Plus tansiyon ilacı mı?, MICARDISPLUS® tabletler, telmisartan ve hidroklorotiyazid adı verilen iki etkin madde içerir. Her iki madde de yüksek kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

Tansiyon ilaçları isimleri nelerdir?

Tansiyon ilaçları isimleri nelerdir?, Kan damarlarının daralmasına yol açan bir maddenin (anjiyotensin 2) üretimini bloke eden ilaçlardır. Bu olay, kan damarlarının direncinde düşme oluşturarak kanın akışını kolaylaştırır. Günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır (coversyl, kaptoril, rilace, delix, zestril, enapril, monopril, gopten, inhibace vb).

Micardis Plus ne zaman kullanılır?

Micardis Plus ne zaman kullanılır?, Sabit bir doz kombinasyonu olan MİCATOR PLUS 80/12.5 mg Tablet, kan basınçları tek başına telmisartan ya da hidroklorotiyazid ile uygun bir şekilde kontrol edilemeyen hastalarda endikedir. MİCATOR PLUS tek başına telmisartan kullanımı ile kan basıncında yeterli kontrol sağlanamayan hastalarda kullanılmalıdır.

Hipersar Plus kimler kullanamaz?

Hipersar Plus kimler kullanamaz?, HİPERSAR PLUS'ı aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

primer aldosteronizm) • Şeker hastalığınız (diyabet) var ise, • Lupus eritematozus (bir vücut bağışıklık sistemi) hastalığınız var ise, • Alerji veya astımınız var ise.


Telmisartan nasıl kullanılır?

Telmisartan nasıl kullanılır?, Telmisartan, alternatif olarak, telmisartan ile birlikte kullanıldığında kan basıncında ilave bir düşürücü etki yaptığı gösterilen hidroklorotiyazid ile kombine olarak da kullanılabilir. Uygulama yolu ve metodu: Tabletler bir miktar su ile birlikte yutulmalıdır.

1 Euro Kaç TL