Ayder yaylası otel

Ayder yaylası otel Ayder yaylası otel, Ayder Yaylası'nda otel fiyatları ne kadar?, Ayder Yaylasında nereler gezilir?, Ayder Yaylası na arabayla çıkılır mı?, Ayder Kaplıcaları kaç derece?, Ayder Yaylası ücretli mi?

Ayder Yaylası'nda otel fiyatları ne kadar?

Ayder Yaylası, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan bir bölge. Çamlıhemşin'e 19 km uzaklıkta bulunan bu yayla, gelişmiş ulaşım olanakları ile ister toplu taşıma ister kişisel araçla kolaylıkla ziyaret edilebilir.

Ayder Yaylasında nereler gezilir?

Ayder Kaplıcası

250 metre derinlikten gelen ve suyu 50 derece sıcaklıktaki kaplıca, misafirlerine şifa dağıtıyor.


Ayder Yaylası na arabayla çıkılır mı?

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ne bağlı Ayder Yaylası'na girişlerden, 20 Ağustos'tan itibaren ücret alınmayacak. Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi olarak belirlenen Ayder kaplıcalarına, İl Özel İdaresi'nce giriş ücreti alınması, Kültür Bakanlığı'nın 31 Aralık 1992 tarihli onayı ile uygun görülmüştü.


Ayder Kaplıcaları kaç derece?

Hala Vadisi'nde yaşayanların kullandıkları Ayder, Aşağı Ceymakçur ve Yukarı Ceymakçur adlı üç yayla vardır. Mayıs ayında Ayder haziran ayında aşağı Ceymakçur temmuz ayında Yukarı Ceymakçur yaylalarına gidilir. Ağustos ayında Aşağı Ceymakçur'a gidilirken Ayder'de Hodoc olarak bilinen ot biçme şenlikleri düzenlenir.

Ayder Yaylası ücretli mi?

Ayder Yaylası geziniz sırasında yanınızda hırka, yağmurluk gibi kıyafetleri bulundurmanızda fayda var. Bunun yanı sıra yanınıza şemsiye de almalısınız. Yağışların etkisiyle ıslanan zemin, ayakkabılarınızın kaymasına ve kirlenmesine yol açabilir.

Ayder Yaylası na ne zaman gidilir?

Yayla çok güzel ama yolu çok kötü yaylaya hususi araçla çıkılması tavsiye edilmez.

Ayder de ne giyilir?

Çamlıhemşin ilçesindeki ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda kaçak yapılan salıncaklar kaldırıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yıkım ihalesinin ardından 25 salıncak ile kaçak ve ruhsatsız yapılarla ilgili Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi tarafından çalışma başlatıldı.

Ayder de ne yenir?

Ayder Yaylası, Trabzon Havalimanı'na yaklaşık 160 KM, Rize Şehir Merkezi'ne ise yaklaşık 20 KM mesafededir.

Huser yaylasına araba ile çıkılır mı?

Karadeniz Bölgesi her ne kadar engebeli arazileri ile biliniyor olsa da Ayder Yaylası için aynı durum söz konusu değildir. Asfalt kaplı yoldan her mevsim rahatlıkla bölgeye ulaşabilirsiniz. Arabanızla ya da turlarla bölgeye ulaşarak ister günü birlik ister konaklamalı olarak keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Ayder Yaylası salıncak kaldırıldı mı?

Zengin flora ve faunasının yanısıra kaplıcası da ünlüdür, çam ormanları ve Kaçkar manzarasının tam ortasındadır. Ayder Balı da yaylada tadına bakılması gereken lezzetlerdendir.

Ayder Rize arası kaç km?

Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri olan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası, her mevsim olduğu gibi kış aylarında da ziyaretçilerinin akınına uğruyor. Her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Ayder, özellikle tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor.

Ayder Yaylası yolu tehlikeli mı?

Ayder Yaylası :

Bugün Rize'nin en popüler merkezi durumunda olan Ayder, Çamlıhemşin İlçesi'nin 19 km güneydoğusunda konumlanır.


Ayder Yaylası neden ünlü?

Ayder yaylası, Rize'ye 69 km uzaklıkta Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı yaylasıdır. Ayder'de gezilecek yerler arasında Aşağı ve Yukarı Ambarlık Şelaleleri, yayla evleri, kaplıcalar ve ormanlar bulunmaktadır.

1 Euro Kaç TL