Mersin Tisan Yol Tarifi

Mersin Tisan Yol Tarifi Mersin Tisan Yol Tarifi, Tisan a nasıl gidilir?, Mersin Tisan arası kaç kilometre?, Mersin Tisan hangi ilçeye bağlı?, Tisan adasında neler yapılır?, Mersin Tisan nerede?, Mersin Tisan nasıl bir yer?

Tisan a nasıl gidilir?

Tisan a nasıl gidilir?, El değmemiş olan bu koya karayoluyla ulaşım imkanı bulunmamaktadır. Yalnızca Silifke üzerinden ya da adada bulunan özel tekneler sayesinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Mersin Tisan arası kaç kilometre?

Mersin Tisan arası kaç kilometre?, Tisan Koyu, Mersin'e ise, 135 km, Ankara'ya 557 km, İzmir'e 851 km, Antalya'ya ise 355 km, İstanbul'a 927 km mesafede yer alıyor.

Mersin Tisan hangi ilçeye bağlı?

Mersin Tisan hangi ilçeye bağlı?, Tisan Koyu, Mersin ilinin Silifke ilçesinin Yeşilovacık mahallesinde bulunan bir koy.

Tisan adasında neler yapılır?

Tisan adasında neler yapılır?, Tisan Adası Silifke'ye yaklaşık 32 km mesafede, Yeşilovacık Mahallesi'nde yer alıyor. Dağların ardında bulunan ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanların içinden geçilerek ulaşılan Tisan Adası, daha ilk görüşte herkesi büyülemeyi başarıyor.

Mersin Tisan nerede?

Mersin Tisan nerede?, Tisan Adası, son zamanlarda ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri haline gelen cazibe merkezleri arasında gösteriliyor. Farklı bir atmosfere sahip olan Tisan, özellikle el değmemiş doğası ile dikkat çekiyor. Bir süredir gündemde olan adada hem tarihi eserlerle hem de doğal güzelliklerle karşılaşmak mümkün.

Mersin Tisan nasıl bir yer?

Mersin Tisan nasıl bir yer?, Adana'dan Tisan arası 210 km mesafededir. Tisan'a en yakın hava alanı Adana'dadır. Ortalama 2 saat 30 dk. Tisan'a ulaşım için özel aracınız haricinde mersinden Silifke'ye gelen minibüslerle Silifke'ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adana Mersin Tisan Adası kaç saat?

Adana Mersin Tisan Adası kaç saat?, Mersin Otogarı'ndan saat başı hareket eden Silifke ve Yeşilovacık minibüsleriyle de koya ulaşım sağlayabilirsin. Ayrıca Taşucu'ndan kalkan günübirlik tekne tunları ile Tisan Koyuna ulaşım sağlayabilirsin.

Silifke'den Tisan adasına nasıl gidilir?

Silifke'den Tisan adasına nasıl gidilir?, Tisan adası Mersin ilinde bulunan küçük bir adadır. Ada 36°08′K 33°42′D koordinatlarinda olup, Silifke ilçesindeki Tisan Yarımadasında yarımadanın doğusunda yer alan ve Kleopatra koyu adını alan bir koyun ortasındadır.

Tisam nereye bağlı?

Tisam nereye bağlı?, Antik Esintiler

Buna göre Tisan bölgesi aynı zamanda tanrıça Afrodit'e adanan anlamına gelen antik Aphrodisias (benzer isimle Aydın'da da bir yerleşim olduğundan karıştırılmaması için Kilikya Afrodisias'ı olarak da biliniyor) yerleşiminin de bulunduğu tarihi bir bölge.


Tisan ın açılımı nedir?

Tisan ın açılımı nedir?, Tisan adasının Mersin'in önemli ilçelerinden biri olan Silifke ile olan mesafesi ise 32 km civarındadır.

Tisanda Nerede Kalınır?

Tisanda Nerede Kalınır?, *Burası ücretsiz bir koy, herhangi bir giriş ücreti ödemiyorsunuz *Özel işletme sahilde 2 tane var.Sahil girişindekinde yemek yiyebilirsiniz *Büyük Marketler var küçük marketlerde var *Yolu asfalt ama çok bozulmuş *Karavan, çadır kampları için uygun değil *Akşam sahil çok serin,özel işletmelerden ikincisinde yani ...

Tisan Adası Silifke arası kaç km?

Tisan Adası Silifke arası kaç km?, Sahilde şezlong, şemsiye ve duş imkânı var mı? Doğu, batı ve kadınlar koyunda Göksu Apart a ait olan şezlong ve şemsiyeler vardır. Sahilde duş imkânı maalesef yoktur ama evde duşunuzu alabilmeniz için 24 saat sıcak su mevcuttur.

1 Euro Kaç TL