2H 4H 4HLc 4LLc ne demek?

2H 4H 4HLc 4LLc ne demek? 2H 4H 4HLc 4LLc ne demek?, 2H 4A 4H 4L ne demek?, 4HLc 4LLc nedir?, Araç tipi 2H ne demek?, 4L ne işe yarar?

2H 4H 4HLc 4LLc ne demek?

2H 4A 4H 4L ne demek?, Sürüş modu seçim butonunu 100 km/s hıza kadar uygun koşullarda 4x2'den (2H) 4x4'e (4H) getirebilirsiniz. Engebeli yollara girdiğinizde 4HLc seçimini yaparak merkezi diferansiyeli kilitleyebilirsiniz veya tırmanışlarda, çamurlu ve karlı yollarda 4LLc seçimini yaparak kolayca yol alabilirsiniz.

2H 4A 4H 4L ne demek?

2H 4A 4H 4L ne demek?, Sürüş modu seçim butonunu 100 km/s hıza kadar uygun koşullarda 4x2'den (2H) 4x4'e (4H) getirebilirsiniz. Engebeli yollara girdiğinizde 4HLc seçimini yaparak merkezi diferansiyeli kilitleyebilirsiniz veya tırmanışlarda, çamurlu ve karlı yollarda 4LLc seçimini yaparak kolayca yol alabilirsiniz.

4HLc 4LLc nedir?

4HLc 4LLc nedir?, Yeni Amarok'ta, döner düğme kullanılarak arkadan itiş (2H) ve dört tekerlekten çekiş fonksiyonları (4A, 4H, 4L) arasından seçim yapılabiliyor.

Araç tipi 2H ne demek?

Araç tipi 2H ne demek?, 4HLc sistemi ise kayalık yani engebeli ve bozuk yüzeylerde aracı daha kolay hareket ettirebilmek için geliştirilmiş bir sistem. Son olarak 4LLc sürüş modu aracı dik yokuşlarda, kum ve çamurda son olarakta karlı yüzeylerde daha iyi hareket ettirmeyi sağlıyor.

4L ne işe yarar?

4L ne işe yarar?, 2H: Bu konumda araç normal iki çeker araç şeklinde hareket eder. Motor çekişi sadece bir şanzımana iletilir. Sürtünmeler azaltıldığı için normal şehir içi ve şehirlerarası asfalt yollarda yakıttan tasarruf edeceğiniz bir konumdur.

4H 4L farkı nedir?

4H 4L farkı nedir?, 4L: “4 Low” olarak adlandırılan bu vites konumu ağır arazi modu olarak anılıyor. Vites aralıkları düşüyor. Ve arazi aracı en vahşi formuna kavuşmuş oluyor. En zor zeminlerde kullanılan bu mod, “işte canavar oldu” dediğiniz bir deneyimi size sunuyor ve aracınızın karakteristiği tamamen değişiyor.

Bir aracın 4x4 olduğu nasıl anlaşılır?

Bir aracın 4x4 olduğu nasıl anlaşılır?, 4H modundaki sürüş mod seçimi düğmesinin döndürülmesiyle ya da bozuk zeminde yolculuk ederken düşük hızlarda daha düşük vites oranları ve daha yüksek tork sağlayan 4L modunu girerek torku dört tekerleğe birden dağıtabilirsiniz.

4L çekiş nedir?

4L çekiş nedir?, 4x4 araba veya 4 çeker araba, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan bir otomobili ifade eder. Bu sistemde aracın ön ve arka tekerlekleri aynı anda motor gücü alarak daha iyi çekiş ve yol tutuş sağlar. "4x4" terimi, dört tekerlekten çekiş anlamına gelir ve "x" sembolü, tekerleklerin çekiş türünü ifade eder.

4X4 4L nedir?

4X4 4L nedir?, Sürüş zeminine ve aracın ihtiyaçlarına göre 4 tekerleğe farklı oranlara güç gönderebilen araçlara denir. Bu sistem, aracın her türlü hava koşulunda maksimum verimle çalışmasını sağlar.

4X4 sistemi nasıl çalışır?

4X4 sistemi nasıl çalışır?, arazi araçlarında bulunan 4L fonksiyonu neişe yarar. çalışma prensibi nedir. hangi durumlarda neden ve ne şekilde kullanılır. 4L sürüş seçeneği ağırlaştırılmış ve gücü arttırılmış vites oranlarının ön ve arka diferansiyele aynı anda eşit oranda dağıtılması ile gerçekleşir.

2H ne demek?

2H ne demek?, 4WD (Four Wheel Drive) olarak da anılan 4X4; aracın motor gücünün dört tekere aynı anda eşit olarak iletilebildiği sisteme deniliyor. Bu sistemin tarihi de oldukça eskiye dayanıyor ve 4X4 araçlar kendi içlerinde gruplandırılıyor. Örneğin bazı 4X4 araçlarda 4 çeker sistemi isteğe bağlı şekilde devreye giriyor.

1 Euro Kaç TL