A Harfiyle Başlayan Sebze

A Harfiyle Başlayan Sebze A Harfiyle Başlayan Sebze, A harfi ile bir meyve var mı?, A ile başlayan bitkiler nelerdir?, A ile başlayan bitki var mı?, H harfi ile sebze var mı?, Sebze adları nelerdir?

A harfi ile bir meyve var mı?

Avokado ( Güney Amerika ) Ayrık Otu ( Kuzey Yarım Küre ) Altın Otu ( Avrupa ve Doğu Anadolu ) Alıç ( Avrupa ve Batı Asya )

A ile başlayan bitkiler nelerdir?

A harfi ile başlayan bitkilere bakıldığında pek çok bitki ile karşılaşmak mümkündür. Aynı zamanda çiçek ve meyve çeşitleri de bulunmaktadır. Doğada var olan bu bitkilerin birçoğu günlük hayatta da tüketilmektedir. Ayrık Otu: Buğdaygiller familyasından bir bitki çeşididir.

A ile başlayan bitki var mı?

H Harfi ile Başlayan Bitki İsimleri

Bunlar arasında havuç, hindiba, hanımeli, hatmi çiçeği yer almaktadır.


H harfi ile sebze var mı?

Patates, fasulye, bakla, bezelye, kabak, patlıcan, sivri biber, domates, salatalık, kuzu ıspanak, semizotu, rezene, marul, üzüm yaprağı, taze soğan, taze sarımsak, dereotu, dolmalık biber. Kereviz, lahana, Brüksel lahanası, brokoli, havuç, pırasa, ıspanak, pazı, kara turp, kırmızı turp.

Sebze adları nelerdir?

A Harfi İle Başlayan Eşya İsimleri

Abajur ( masa lambası türü ) Ampul ( elektrikle çalışan ışık kaynağı ) Anten ( radyo, televizyon ve telsizlerin bağlantı aracı ) Ayakkabı ( ayak giysisi )


A ile eşya var mı?

A Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri

Aslan ( Afrika ) At ( Asya, Avrupa ) Ayı ( Avrupa, Asya, Amerika ) Ahtapot (Pasifik ve Hint Okyanusu )


E ile sebze ne var?

Ülkemizde toplam 81 şehir vardır ve bunlardan 11 tanesi A harfiyle başlar. Bu şehirleri şöyle sıralayabiliriz; Adana (Akdeniz Bölgesi) Adıyaman ( Güney Doğu Anadolu Bölgesi)

A ile hayvan var mı?

Türkçede A harfi ile başlamakta olan birçok harf vardır. Bir takım eklerin gelmesi ve tamlamaları da içerisine alabilen bu kelimeler 4000 ile 4500 arasında sayılabilir. A ile Başlayan Kelimeler Nelerdir?

Türkiye'de A harfi ile başlayan kaç tane il vardır?

Armut, gülgiller (Rosaceae) familyasının Amygdaloideae alt familyasında sınıflanan Pyrus cinsine ait ağaç nitelikli bitki türleriyle, bu türlerden bazılarının aynı adlı (pomaceous) yenilebilir meyvesidir.

A harfi ile başlayan kaç kelime var?

- Japon eriği, - Jackfruit, - Japon ayvası, Bu şekilde J harfi ile başlayan meyveler hangi amaç olursa olsun yeterli gelecektir.

1 Euro Kaç TL