Aferine ne demek?

Aferine ne demek? Aferine ne demek?, Aferin kökeni nedir?, Farsça aferin ne demek?, Aferin kelimesi hangi durumlarda kullanılır?, Aferin yazımı doğru mu?

Aferine ne demek?

Aferin kökeni nedir?, ????????(a:ferin) Övme, takdir, beğenme vb. duyguları belirtmek için söylenen söz, bravo. ???????? Evin her yerinde mükemmel... By Vissmate TürkiyeFacebook.

Aferin kökeni nedir?

Aferin kökeni nedir?, ????????(a:ferin) Övme, takdir, beğenme vb. duyguları belirtmek için söylenen söz, bravo. ???????? Evin her yerinde mükemmel... By Vissmate TürkiyeFacebook.

Farsça aferin ne demek?

Farsça aferin ne demek?, Farsça āfirīn آفرین “övgü, kutsama, alkış” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Orta Farsça aynı anlama gelen āfrīn sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Orta Farsça āfrītan, āfrīn- “1. övmek, kutsamak, 2. yaratmak” fiilinden türetilmiştir.

Aferin kelimesi hangi durumlarda kullanılır?

Aferin kelimesi hangi durumlarda kullanılır?, Aferin Farsça afirin sözcüğünden. gelir. Anlamı övgü, kutsama, alkış.

Aferin yazımı doğru mu?

Aferin yazımı doğru mu?, Aferin kelimesi, kişiyi tebrik etmek, onu cesaretlendirmek veya övgüde bulunmak amacıyla kullanılır.Bu kelime, kişinin başarılı olduğu bir durumu vurgulamak için kullanıldığında, o kişinin motivasyonunu artırır ve ona güven verir.

Aferin kelimesinin doğrusu nedir?

Aferin kelimesinin doğrusu nedir?, TDK'ya göre aferin kelimesinin doğru yazılışı "aferin"dir. Başka yazım şekilleri yanlış kabul edilmektedir.

Aferin ne demek TDK?

Aferin ne demek TDK?, Bu kelimenin Türkçe üzerinden ele alındığı zaman doğru yazılışı, 'Aferin' şeklinde öne çıkmaktadır. Daha doğrusu bu kelimenin son harfi üzerinden yazım hatası düzeltilmektedir. Genelde bu sözcük kapsamında yapılan hata, 'Aferim' biçimindedir. Yani bu bağlamda yazılan, 'm' yanlıştır.

Osmanlıca aferin ne demek?

Osmanlıca aferin ne demek?, Bu kelimenin TDK'ya göre doğru yazılışı aferin şeklindedir. 1. ünlem Övme, takdir, beğenme vb. duyguları belirtmek için söylenen söz, bravo: 2. isim, eskimiş Öğrencilere verilen beğenme ve takdir kâğıdı.

Aferin kelimesini kim buldu?

Aferin kelimesini kim buldu?, آباد. خَه. خهی. بَه. بَه بَه. پَه. پَه پَه. زهی. پَخ پَخ.

Aferin yerine ne denir?

Aferin yerine ne denir?, Aferin kelimesinin kökeni Farsça dilidir.

Aferin mi yoksa aferin mi?

Aferin mi yoksa aferin mi?, Farkındalığınızı gösteren farklı cümleler kullanın. “Seni görüyorum,” “Seni duyuyorum,” veya “Farkındayım,” “Zamanını planlamaya çalıştığını fark ediyorum. Bir süredir ben hatırlatmadan ödevlerini yapıyorsun.” “Bunun için çok çabaladın.” Fark edin ve çabası hakkında geri bildirim verin.

1 Euro Kaç TL