C Harfi İle Başlayan Meyve Sebze

C Harfi İle Başlayan Meyve Sebze C Harfi İle Başlayan Meyve Sebze, C ile başlayan bitki var mı?, Ç ile meyve var mı?, C ile eşya ne var?, Z harfi ile meyve sebze var mı?, C ile meyve ne var?

C ile başlayan bitki var mı?

C Harfi ile Başlayan Bitkiler

- Ceviz ağacı, - Ciğer otu, - Cincile, Bu seçenekleri değerlendirebilir ot ve bitki literatürü içerisinde yer alan bu kaynakları ele alabilirsiniz.


Ç ile meyve var mı?

Bu meyvenin ismi ise çilek olarak dile getirilmektedir. Çilek hem oldukça tatlı hem de faydalı bir meyve olduğundan dolayı çok sevilmektedir. Bunun dışında Ç harfi ile başlayan meyveler arasında çiçek elması ve çin koca yemişi olarak bilinen bazı meyve türlerinin de ulunmakta olduğu söylenebilmektedir.

C ile eşya ne var?

Z harfi ile başlayan eşya isimleri; Zarf, zımba, zıbın gibi. Bu kategoriye ait olan bitki çeşitleri ise, zeytin, zencefil, zerdeçal gibi. Z harfi ile başlayan çiçeklere örnek olarak zakkum ve zambak örnek verilebilir. Z harfi ile başlayan meyve zerdalidir.

Z harfi ile meyve sebze var mı?

Patates, fasulye, bakla, bezelye, kabak, patlıcan, sivri biber, domates, salatalık, kuzu ıspanak, semizotu, rezene, marul, üzüm yaprağı, taze soğan, taze sarımsak, dereotu, dolmalık biber. Kereviz, lahana, Brüksel lahanası, brokoli, havuç, pırasa, ıspanak, pazı, kara turp, kırmızı turp.

C ile meyve ne var?

Ne yazık ki ülkemizde c harfiyle başlayan herhangi bir şehir bulunmamaktadır. 81 ilimizin hiçbiri c harfiyle başlamamaktadır.

C harfinde hangi hayvan var?

C harfi alfabemizin üçüncü harfidir. Ülkemizde ''C'' ile başlayan bir şehir yoktur. İsim şehir oynarken Fransa'da yer alan ''Cannes'' ya da Kanada'daki ''Calgary'' şehirlerinden biri yazılabilir.

Ç ile hayvan ne var?

Türkiye'de c harfi ile başlayan şehir ismi maalesef bulunmuyor. Bu sebeple bulmaca ya da kelime oyunlarında c harfiyle şehir adı soruluyorsa dünya şehirlerine göz atmanız gerekiyor. Ülke isimlerinde de c harfi sadece Cebelitarık, Cook Adaları, Cibuti, Cezayir ve Cayman Adaları olmak üzere 5 ülkede yer alır.

Sebze adları nelerdir?

Ö harfi ile başlayan tek ülke ismi Özbekistan'dır. Asya kıtasında bulunan Özbekistan ülkesi yaklaşık 35 milyon nüfusa sahiptir, başkenti ise Taşkent şehridir.

Meyveler Hangileri?

Meyveler: Valensiya Portakalı: Bir portakal çeşidi. Vazakulam Ananası: Bir çeşit ananas. Virjinya Çileği: Bir çeşit çilek.

C harfi ile kaç şehir var?

G harfi ile başlayan meyveler arasında şunlar yer almaktadır: Greyfurt. Ginseng. Gac Meyvesi.

1 Euro Kaç TL