Erzincan İliç Alevi Mi

Erzincan İliç Alevi Mi Erzincan İliç Alevi Mi, En çok hangi ilde Alevi var?, Mustafa Sarıgül Iliçin hangi köyünden?, Erzincan Üzümlü Alevi mi?, Erzincan Iliç kaç köy var?, Erzincan Alevileri Türk mü?, En çok Alevi köyü nerede?

Erzincan İliç Alevi Mi

Erzincan Alevileri Genellikle Tercan ilçesi ve çevre ilçelerde bulunurlar. Kemaliye ve İliç ilçelerinde Türkmen olan Aleviler daha fazladır.

En çok hangi ilde Alevi var?

Erzincan Alevileri Genellikle Tercan ilçesi ve çevre ilçelerde bulunurlar. Kemaliye ve İliç ilçelerinde Türkmen olan Aleviler daha fazladır.

Mustafa Sarıgül Iliçin hangi köyünden?

Türkiye'de en çok Alevi köyü ise 57'si karışık olmak üzere toplam yaklaşık 548 adet köy olup Sivas ilinde yer almaktadır.

Erzincan Üzümlü Alevi mi?

15 Kasım 1956 tarihinde Erzincan'ın İliç ilçesinin Güngören köyünde doğdu, 1962 yılında ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti.

Erzincan Iliç kaç köy var?

erzincan, sivastan sonra tunceli ile birlikte en cok alevi köyüne sahip ildir. merkez, çayırlı, tercan, üzümlü ve otlukbeli ilçelerindeki köylerin büyuk bir kısmını alevi köyleri oluşturur. refahiye ve kemah'da sunni koyleri daha fazla olsa da kayda deger sayida alevi koyu mevcuttur.

Erzincan Alevileri Türk mü?

Nüfusun 2361`i İlçe merkezinde 5330`u köylerde yaşamaktadır.İlçeye 58 köy ve 23 mezra bağlıdır.

En çok Alevi köyü nerede?

bir kısmı türk, bir kısmı kürd , bir kısmı zazadır. erzincanı bir bütün olarak ele aldığımızda, büyük çoğunluğu türktür. alevi mezhebinde olanları genelde kürtlerdir. bu vatandaşlarımız daha çok tunceli kısmına yakın yerlerde yaşar. onun harici çoğunluk sünni türklerden oluşmaktadır.

Iliç ilçesi hangi ile bağlı?

Örneğin Türkiye'de en çok alevi köyü bulunan Sivas'ta 489′u Alevi, 45′i karışık olmak üzere 534 adet alevi yerleşim yeri bulunduğu belirtilmektedir.[3] Ayrıca alevi forum sitesinde bilgi bulunmayan bazı iller için ise diğer (http://www.piryolu.com/, www.zohreanaforum.com gibi) internet siteleri taranmıştır.

Sarıgül milletvekili seçildi mi?

İliç, Erzincan ilinin bir ilçesidir. İlçe tulum peyniri ile ünlüdür. Tarım ve küçükbaş hayvancılık genel olarak ilçenin ekonomisini oluşturur.

Sarıgül hangi ilçe?

BBC Türkçe ekibi, Mustafa Sarıgül'ün milletvekili seçildiği Erzincan'da CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için sürdürdüğü çalışmaları takip etti.

Erzincanın hangi ilçeleri Alevi?

Erzincan Alevileri

Genellikle Tercan ilçesi ve çevre ilçelerde bulunurlar. Kemaliye ve İliç ilçelerinde Türkmen olan Aleviler daha fazladır.


1 Euro Kaç TL