İphone X İle Xs Arasındaki Fark

İphone X İle Xs Arasındaki Fark İphone X İle Xs Arasındaki Fark, iPhone X ve XS aynı mı?, iPhone XS mi üstün XR mi?, iPhone X ve XS kılıfı aynı mı?, iPhone X 2023 te alınır mı?, iPhone XS kaç yıl kullanılır?

İphone X İle Xs Arasındaki Fark

Apple'ın yeni A12 Bionic işlemcisini bulunduran iPhone XS, 7nm mimarisindeki bu işlemcisiyle dikkat çekiyor. 6 çekirdekli yapıda olan A12 Bionic, iPhone X'te kullanılan A11 Bionic'ten yüzde 15 oranında daha yüksek hız sunuyor. Aynı zamanda yüzde 40'a varan oranda daha düşük güç tüketimine sahip.

iPhone X ve XS aynı mı?

Apple'ın yeni A12 Bionic işlemcisini bulunduran iPhone XS, 7nm mimarisindeki bu işlemcisiyle dikkat çekiyor. 6 çekirdekli yapıda olan A12 Bionic, iPhone X'te kullanılan A11 Bionic'ten yüzde 15 oranında daha yüksek hız sunuyor. Aynı zamanda yüzde 40'a varan oranda daha düşük güç tüketimine sahip.

iPhone XS mi üstün XR mi?

Hem iPhone X hem de iPhone XS 5.8 inç büyüklüğünde OLED panele sahip.

iPhone X ve XS kılıfı aynı mı?

iPhone XR, 6.1 inç LCD ekrana sahip iken iPhone XS'de 5.8 inçlik OLED ekran bulunuyor. Ekran teknolojisi iPhone XS'in daha iyi iken boyut olarak iPhone XR daha büyük ekrana sahip. Büyük ekran seven iPhone kullanıcıları iPhone XR'ı tercih edebilir.

iPhone X 2023 te alınır mı?

iPhone XS ile iPhone X ekran boyutlara sahip. İki telefon da 143,6 mm uzunluk, 70,9 mm genişlik, 7,7 mm derinlik ölçülerinde. Yani iPhone X kılıflarını, iPhone XS ile de kullanabilirsiniz. iPhone XS Max için aynı durum söz konusu değil.

iPhone XS kaç yıl kullanılır?

Ancak, 2023 yılında iPhone X satın alınmalı mı sorusuna gelince, bu model artık Apple'ın en yeni cihazları arasında yer almıyor. Yenilenmiş iPhone X modelleri bulabilirsiniz, ancak daha güncel bir akıllı telefon tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

iPhone XS kaç yılında cıktı?

Horace Dediu isimli bir analiste göre, bir Apple telefonun kullanım ömrü yaklaşık 4.5 yıl.

iPhone XS kamerası iyi mi?

Ön siparişler 14 Eylül 2018'de başladı ve cihazlar 21 Eylül'de satışa çıktı. Artan bilgi işlem hızlarının yanı sıra iyileştirmeler arasında çift SIM desteği, stereo ses ile film çekme ve güçlendirilmiş su geçirmezlik yer alıyor.

2023 de XR alınır mı?

iPhone XS'nin iyi bir kamerası var mı yok mu? Kısa cevap evet. Yeni iPhone'un kamerası muhteşem. Hızlı odaklanıyor ve hızlı çekiyor, bu da sokak fotoğrafçılığı için harika bir özellik.

iPhone XS üretimden kalktı mı?

iPhone XR 2023 Yılında Satın Alınır mı? Hayır, iPhone XR yerine daha güncel donanıma sahip bir akıllı telefon tercih edilmelidir.

2023 de XS alınır mı?

Teknoloji dünyasında tasarım trendlerini belirleyen Apple'ın, iPhone serisinin 10. yılına özel olarak iPhone X'u tanıtmasının üzerinden henüz 1 yıl geçti. 12 Eylül'de bu cihazın yeni versiyonu olan iPhone Xs ailesi görücüye çıktığı sırada, eş zamanlı olarak iPhone X satıştan kaldırıldı.

iPhone XS kaç dakikada şarj olur?

iPhone XS sizin tam olarak ne beklentiniz olduğuna göre 2023 yılında alınabilecek bir cihaz. Eğer uygun fiyata iOS deneyimini yaşamak ve bunu da mümkün olduğunca hatasız yaşamak istiyorsanız XS alınabilir. Ancak telefondan beklentiniz uzun ekran süreleri ve pil ise alınmaz. Pil için büyük kardeşi XS Max'e bakılabilir.

iOS 17 Hangi telefonlara geldi?

Hangi iPhone modelleri hızlı şarj olabiliyor? iPhone 8 ve üstü modeller yani iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XR ve iPhone XS MAX tam hızlı şarj yeterliliğine sahip modeller. Bahsettiğimiz bu modeller hızlı bir şekilde yüzde 50 seviye şarj kapasitesine 30 dakika içerisinde ulaşabiliyorlar.

iPhone 11 kaç yıl daha gider?

Konunun özetine gelecek olursak, 2019'dan bu yana dört yıl geçen ve hala sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam edilen iPhone 11, son güncelleme desteği kesilen iPhone X ve öncesi modellerini de baz alarak yaklaşık üç sene daha güncelleme alabileceği tahmininde bulunuyoruz.

iPhone XS tek sim mi?

Aşağıdakilerle Çift SIM ayarlayabilirsiniz: Bir fiziksel SIM ve bir eSIM; iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone SE (2. nesil), iPhone 14 ve daha yenisi (ABD dışında satın alınan) İki eSIM; iPhone 13, iPhone SE (3. nesil) ve daha yenisi.

iPhone XS de parmak izi okuyucu var mı?

Dolby Vision ve HDR10 desteğine sahip olan Super Retina ekrana sahip olan iPhone Xs, 3D Touch desteğine de sahip. iPhone XS Max, başarılı bir çift hoparlör ile video ve film izlerken çok daha etkileyici bir deneyim sunuyor. Daha hızlı bir Face ID deneyimi sunacak olan iPhone XS Max'te parmak izi sensörü bulunmuyor.

iPhone XS iOS 17 alacak mı?

iOS 17'yi uyumlu iPhone cihazlarınızda kurabileceksiniz. Peki, hangi cihazlar İOS 17 güncellemesi alacak? İşte güncellenecek telefon modelleri; iPhone XS ve XS Max.

iPhone XS sorunlu mu?

Apple'ın iOS 12.1.4 güncellemesi bazı önemli düzeltmeler sunuyor, ancak iPhone XS ve iPhone XS Max sahipleri hala çeşitli sorunlarla uğraşıyor. Apple'ın 2018 bayrak gemilerini seçenler bağlantı sorunları, etkinleştirme sorunları, Bluetooth sorunları, Wi-Fi sorunları ve daha birçok şeyden şikayet ediyorlar.

iPhone 11 kamerası mı XS mi?

Ayrıca iPhone 11, iPhone XS'e göre kamera konusunda Gece çekimi, Deep Fusion ve daha iyi video çekimi gibi konularda geride kalıyor. iPhone 11 ön kamera tarafında sunduğu Slofie ve geniş açılı çekim gibi özelliklerde de XS'i geride bırakıyor.

iPhone XS su geçirmez mi?

iPhone XS ve iPhone XS Max, suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP68 derecesini (30 dakikaya kadar maksimum 2 metre derinlik) elde etmiştir.

iPhone XR ile 11 aynı mı?

-xr gece modu ile 11 arasında devasa fark var,kamera sayıları bile farklı. -a13(ip11)ile a12(ipxr) arasındaki fark,a13(ip11) ile a15(ip13) arasındaki farktan daha fazla ve ip11 4gb rame,ip xr 3gb rame sahip,ram arttırımı 11 ile geldi.

iPhone XR neden kaldırıldı?

Apple'ın satışa çıktığı günden bu yana kullanıcılardan büyük ilgi gören ve son dönemin en çok satan telefonu olan iPhone XR, koronavirüs salgını nedeniyle üretim sorunu yaşıyor. Hindistan'da bulunan fabrikanın kapatılmasıyla birlikte dünyanın en çok satan akıllı telefonunun üretimi de durmuş oldu.

iPhone 11 hala alınır mı?

İşlemci tarafında da iPhone 14 modellerinde A15 Bionic kullanılırken, iPhone 11'de A13 Bionic işlemci yer alıyor. Ancak günlük kullanım için iPhone 11 hala gayet uygun bir seçenek, özellikle bütçesi sınırlı olanlar için.

iPhone XS kaç yıl daha güncelleme alır?

Bugüne dek satışa sunulan tüm iPhone modellerini dikkatli bir şekilde incelediğimizde, bir iPhone'un tipik olarak 5 ila 7 yıl boyunca yazılım güncellemesi desteği aldığını görüyoruz. iPhone XR, XS ve XS Max 2018 yılında satışa sunulduğu için bu modellerin güncelleme desteği en erken 2023 yılında sona erecektir.

Apple iPhone 9 neden yok?

iPhone 9'un yerine X ve ikinci nesil SE modelleri çıkartıldı. Bunun sebebinin ise bir satış stratejisi olduğu düşünülüyor. Aslında iPhone 9'un çıkacağı sene, Apple'ın 10. yılıydı. Bu yüzden bir jest yapmak isteyen Apple, 9'u atlayıp direkt olarak 10'u çıkarttı.

iPhone XS güncelleme alıyor mu?

iOS 17, Eylül ayında satışa sunulacak iPhone 15 serisiyle birlikte birçok cihaza gelecek. Güncelleme alacak cihazlar, iPhone 11, 12, 13, 14, SE 2023 ve 2022 serisi ile iPhone XS, XS Max ve son olarak XR serisine geleceği biliniyor. Bu aşamada iOS 17, iPhone 8 ve X cihazları için desek vermeyecek.

XS hangi ekranı kullanıyor?

iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max'teki Super Retina ekran ile iPhone Pro, iPhone 11 ve sonraki modellerde (iPhone SE 2. ve 3. nesil hariç) bulunan Super Retina XDR ekran, Apple tarafından son derece yüksek olan standartlarımızı karşılamak amacıyla tasarlandı.

XS ne kadar büyük?

Telefonun kıvrımlı zarif tasarımını takip eden bu köşeler, standart bir dikdörtgenin sınırları içinde yer alır. Dikdörtgen olarak ölçüldüğünde, ekranın diyagonal boyutu 5.85 inç (iPhone Xs) ve 6.46 inç'tir (iPhone Xs Max).

iPhone XS özellikleri nelerdir?

Toparlayacak olursak; kesinlikle telefonunuz şarj olurken telefon ile oyun oynamamalısınız veya ağır bir işlem yapmamalısınız. İyileştirilmiş pil şarjı seçeneği açık şekilde telefonunuzu kullanmaya devam etmelisiniz. %0 ile %20 ve %80 ile %100 aralığında kesinlikle telefonunuzu şarjdan çekmemelisiniz.

iPhone 100 şarj etmek doğru mu?

Çin ana karası, Hong Kong ve Makao'da satın alınan yukarıda listelenen iPhone modellerinde iki adet fiziksel SIM kart kullanabilir. Hong Kong veya Makao'da iPhone SE (2. ya da 3. nesil), iPhone 13 mini, iPhone 12 mini veya iPhone XS satın aldıysanız eSIM ile Çift SIM kullanma konusunda yardım alın.

iPhone ilk alındığında ne yapılmalı?

iPhone 15 ön sipariş satışları 15 Eylül'de başlayacak. Yeni modeller, 22 Eylül'de Apple Store ve yetkili mağazalarında satışa sunulacak.

1 Euro Kaç TL