Plavix 75 Mg Nedir Ne İçin Kullanılır

Plavix 75 Mg Nedir Ne İçin Kullanılır Plavix 75 Mg Nedir Ne İçin Kullanılır, Plavix hangi hastalık için kullanılır?, Plavix kan sulandırıcı mı?, Plavix 75 mg ne kadar süre kullanılır?, Plavix beyin kanaması yapar mı?

Plavix 75 Mg Nedir Ne İçin Kullanılır

Plavix hangi hastalık için kullanılır?, Semptomatik aterosklerotik hastalık öyküsü olan hastalarda (geçirilmiş inme, geçirilmiş miyokard infarktüsü, periferik arter hastalığı gibi) vasküler iskemik olayların (miyokard infarktüsü, inme, vasküler ölüm) önlenmesi.

Plavix hangi hastalık için kullanılır?

Plavix hangi hastalık için kullanılır?, Semptomatik aterosklerotik hastalık öyküsü olan hastalarda (geçirilmiş inme, geçirilmiş miyokard infarktüsü, periferik arter hastalığı gibi) vasküler iskemik olayların (miyokard infarktüsü, inme, vasküler ölüm) önlenmesi.

Plavix kan sulandırıcı mı?

Plavix kan sulandırıcı mı?, Klopidogrel, miyokard enfarktüsü ve diğer akut koroner sendrom formları, inme ve periferik arter hastalığı dahil olmak üzere, bu hastalıklar açısından yüksek risk altında olan kişilerde kalp krizi ve inmeyi önlemek için kullanılır.

Plavix 75 mg ne kadar süre kullanılır?

Plavix 75 mg ne kadar süre kullanılır?, Varfarin adlı ilaç ayrıca mekanik yapay kapağı olanlarda kapağın pıhtı kapmaması için de kullanılır. Aspirin (Coraspin, Ecopirin vb.), klopidogrel (Plavix vb.), prasugrel (Effient vb.) ve ticagrelor (Brilinta vb.) adlı ilaçlar da kan sulandırıcı olarak bilinirler.

Plavix beyin kanaması yapar mı?

Plavix beyin kanaması yapar mı?, İlaç kaplı stent takılmış olan bir hasta, Klopidogrel benzeri ilaçlara (Plavix, Pingel, Karum, Effient, Brilinta, vs) uzun süre devam etmek zorundadır. Son araştırmalar bu ilaçların en az 1 yıl verilmesini önerir.

Plavix in yan etkileri nelerdir?

Plavix in yan etkileri nelerdir?, İNTRASEREBRAL HEMATOM: Beyin dokusu içine olan kanamalardır. Genelde hipertansiyonu olan hastalarda veya ani tansiyon yükselmesine bağlı gelişir. Kan sulandırıcı ilaç alan (coraspin, plavix, kumadin ) hastalarda bütün bu kanam çeşitleri gelişebilmektedir.

Plavix kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Plavix kullanırken nelere dikkat edilmeli?, PLAVIX ile bildirilen en yaygın yan etki kanamadır. Kanama, mide veya bağırsaklarda kanama, morarma, hematom (cilt altında olağandışı kanama veya morarma), burun kanaması, idrarda kan olarak ortaya çıkabilir. Az sayıda vakada, gözde, kafanın içinde, akciğerde veya eklemlerde kanama da bildirilmiştir. alabilir.

Plavix ve Ecopirin aynı mı?

Plavix ve Ecopirin aynı mı?, Yardımcı maddeler: PLAVIX laktoz içerir. Nadir kalıtımsal galaktoz intoleransı, Lapp laktoz yetmezliği ya da glukoz-galaktoz malabsorpsiyon problemi olan hastaların bu ilacı kullanmamaları gerekir. PLAVİX bileşimindeki hidrojene hint yağı mide bulantısı ve ishale sebep olabilir.

Plavix kullananlar ne yememeli?

Plavix kullananlar ne yememeli?, Asetilsalisilik asit grubu: Aspirin, Coraspin, Ecopirin tümü benzer ilaçlardır. Klopidogrel grubu: Plavix, karum, pingel hepsi aynı ilaçtır.

Plavix hangi saatte içilmeli?

Plavix hangi saatte içilmeli?, Kan sulandırıcı kullanan hastalar greyfurt, kızılcık veya greyfurt suyu tüketmemelidir. Aşırı zencefil, mango, sarımsak, yeşil çay (haftada 1 ) tüketimi sınırlandırılmalıdır.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlar ne yememeli?

Kan sulandırıcı ilaç kullananlar ne yememeli?, İlacı her gün aynı saatte almak önemlidir. Akşam saatlerinde alınması daha uygundur.

Plavix 75 raporu hangi doktor yazar?

Plavix 75 raporu hangi doktor yazar?, Kısıtlanması gereken besinler:

* Soya yağı, soya eti, soya filizi, soya sütü K vitamininden zengindir, tüketilmemelidir. * Kan sulandırıcı olduğu düşünülen bazı bitki çayları etkileri tam bilinmediğinden tüketilmemelidir. Papatya çayı, yeşil çay, adaçayı vb. çayların tüketimine dikkat edilmelidir.


Stent takıldıktan sonra hangi ilaçlar kullanılır?

Stent takıldıktan sonra hangi ilaçlar kullanılır?, Kardiyoloji, Dahiliye, Nöroloji ve Kalp Damar Cerrahisi uzmanlarından herhangi biri tarafından düzenlenen ilacın kullanım gerekçesi, dozu ve kullanım süresinin belirtildiği sağlık kurulu raporu ile kullanılabilir. Bu ilaçlar, sağlık kurulu raporuna istinaden diğer tabiplerce de reçete edilebilir.

1 Euro Kaç TL