Olimpos Plajı Yol Tarifi

Olimpos Plajı Yol Tarifi Olimpos Plajı Yol Tarifi, Olimpos giriş ücreti ne kadar?, Olimpos a arabayla gidilir mi?, Fethiye'den Olimpos a nasıl gidilir?, Olimpos nereye yakın?, Olimpos müze kart geçerli mi?, Olimpos Plajı saat kaça kadar açık?

Olimpos giriş ücreti ne kadar?

Olimpos giriş ücreti ne kadar?, Olympos Antik Kenti giriş ücreti olarak 2023 itibari ile 90 TL ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca bu ören yeri Müze Kart satış noktası olarak hizmet verir. 60 TL ücret karşılığında edineceğiniz Müze Kart ile 1 yıl boyunca Türkiye'deki tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz girme ayrıcalığı edinebilirsiniz.

Olimpos a arabayla gidilir mi?

Olimpos a arabayla gidilir mi?, ÖZEL ARAÇLA OLİMPOS'A ULAŞIM

Antalya-Kumluca Karayolu'nu kullanarak ulaşılan Olimpos'a Antalya'dan özel araçla ulaşmak için Kemer istikametinde ilerleniyor. Kemer ve Tekirova'yı geçtikten sonra önce Çıralı sonra da Olimpos tabelaları görünüyor. Gitmek istediğiniz yere göre bu iki alternatiften birini seçebilirsiniz.


Fethiye'den Olimpos a nasıl gidilir?

Fethiye'den Olimpos a nasıl gidilir?, Fethiye'den veya Sahil Yolundan Olympos'a gelmek için... Fethiye'den Antalya istikametine doğru saat başı otobüs kalkmaktadır. Otobüsten ana yol üzerindeki Olimpos (Olympos) durağında inmelisiniz.Olimpos Durağı buradan Olimpos'a inen minibüslere binmeniz gerekmektedir. Yol yaklaşık olarak 11 km dir.

Olimpos nereye yakın?

Olimpos nereye yakın?, Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı olan Olimpos, şehir merkezine 85 kilometre, Kemer'e ve Kumluca'ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kemer ile Kumluca ilçeleri arasında kalan Olimpos'a eğer ki karayoluyla geliyorsanız her iki ilçe üzerinden de kolayca ulaşabilirsiniz.

Olimpos müze kart geçerli mi?

Olimpos müze kart geçerli mi?, (Örenyeri ziyarete açıktır.) Müzekart ile Girilebilir.

Olimpos Plajı saat kaça kadar açık?

Olimpos Plajı saat kaça kadar açık?, Olimpos Plajı 2024 Ziyaret Saatleri Neler :

Ziyaret gün ve saat kısıtlaması yoktur.


Olimpos ve Çıralı aynı yer mi?

Olimpos ve Çıralı aynı yer mi?, Olimpos ve çıralı sahili aynı yerler.

Olimpos ta nereler gezilir?

Olimpos ta nereler gezilir?, Dünyada bu adı taşıyan 20'den fazla dağ ve şehir adı bulunuyor. Antalya'da bulunan Olympos Antik Kenti de bunlardan biridir. Kenti, diğer liman şehirlerinden ayıran özelliği şehrin içinden Olympos çayının geçmesidir. Olympos Antik Kentinin adı, Patara'da bulunan Likya Yol Kılavuz Anıtında Korykos olarak anılıyor.

Antalya Olimpos özelliği nedir?

Antalya Olimpos özelliği nedir?, Adrasan Olimpos arası 12 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Kemer Olimpos arası 40 kilometredir.

Adrasan ve Olimpos arası kaç km?

Adrasan ve Olimpos arası kaç km?, Detaylı bir gezi planıyla mutlaka görmelisiniz dediğimiz ve kulaç atmaktan keyif alabileceğiniz yerler şunlardır: Adrasan Plajı, Çıralı Plajı, Karaöz sahili, Suluada, Porto Ceneviz Koyu, Korsan Koyu ve daha birçok koy.

Olimpos nerede denize girilir?

Olimpos nerede denize girilir?, Olympos kavşağından Olimpos merkeze dolmuşlar kalkar.

Olimpos dolmuşları nereden kalkıyor?

Olimpos dolmuşları nereden kalkıyor?, Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2023 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

1 Euro Kaç TL