Molcef Ne İçin Kullanılır

Molcef Ne İçin Kullanılır Molcef Ne İçin Kullanılır, Molcef hangi hastalıklara iyi gelir?, Molcef antibiyotik nasıl kullanılır?, Molcef şurup kaç yaş için uygundur?, Molcef ilacın yan etkileri nelerdir?

Molcef Ne İçin Kullanılır

Molcef hangi hastalıklara iyi gelir?, MOLCEF bakterilere bağlı gelişen bazı enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. MOLCEF'in kullanıldığı enfeksiyonlar şunlardır: Üst solunum yolu enfeksiyonları: Boğaz enfeksiyonu, bademcik enfeksiyonu, orta kulak iltihabı, sinüzit. Alt solunum yolu enfeksiyonları: Akut zatürre, Akut ve kronik bronşit.

Molcef hangi hastalıklara iyi gelir?

Molcef hangi hastalıklara iyi gelir?, MOLCEF bakterilere bağlı gelişen bazı enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. MOLCEF'in kullanıldığı enfeksiyonlar şunlardır: Üst solunum yolu enfeksiyonları: Boğaz enfeksiyonu, bademcik enfeksiyonu, orta kulak iltihabı, sinüzit. Alt solunum yolu enfeksiyonları: Akut zatürre, Akut ve kronik bronşit.

Molcef antibiyotik nasıl kullanılır?

Molcef antibiyotik nasıl kullanılır?, Streptokokkal tonsillofarenjit (boğaz ve/veya bademcik iltihabı) için tedavi süresi 10 gündür. Erişkinler için uygun olan doz ve ilaç dozaj şekillerinin kullanılması önerilir. Katı gıdalarda yutma güçlüğü olan hastalarda oral süspansiyon ve saşe formları kullanılabilir.

Molcef şurup kaç yaş için uygundur?

Molcef şurup kaç yaş için uygundur?, Günlük tek doz olarak veya günde iki defa 12 saat arayla 4 mg/kg verilebilir: 6 ay - 10 yaş arası çocuklarda bu ilacın oral süspansiyon formunun kullanımı önerilir. 10 yaşından büyük veya vücut ağırlığı 50 kg'ın üstünde olan çocuklar, tavsiye edilen yetişkin dozu ile tedavi edilmelidir.

Molcef ilacın yan etkileri nelerdir?

Molcef ilacın yan etkileri nelerdir?, Yetişkinler ve 12 yaş üstü çocuklarda doz:

MOLCEF aç ya da tok olarak kullanılabilir. Komplike olmayan gonokokkal enfeksiyonlarda tek doz 400 mg kullanılmalıdır, Streptokokkal tonsillofarenjit tedavisi mutlak 10 gündür. Erişkinler için uygun olan doz ve farmasötik dozaj şekillerinin kullanılması önerilir.


Molcef nedir kaç gün kullanılır?

Molcef nedir kaç gün kullanılır?, Çok seyrek olarak baş ağrısı, böbrekte iltihap, hepatit, tıkanma sarılığı, geçici aşırı aktivite, kasılma tipi nöbete eğilimdir. Diğer sefalosporinlerde de olduğu gibi bazen kanama-pıhtılaşma süreçleri etkilenebilir, bu nedenle pıhtılaşma tedavisi alan hastalarda dikkatli olunmalıdır.

Molcef 400 mg ne zaman kullanılır?

Molcef 400 mg ne zaman kullanılır?, Streptokokkal tonsillofarenjit tedavisi mutlak 10 gündür. Erişkinler için uygun olan doz ve ilaç formlarının kullanılması önerilir. Katı gıdalarda yutma güçlüğü olan hastalarda süspansiyon ve saşe formları kullanılabilir.

Molcef etkili mi?

Molcef etkili mi?, Enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak günlük toplam sefiksim dozu 200 mg-400 mg olacak şekilde sefiksim/klavulanik asit kullanılması önerilir. Günlük doz 1 defada ya da 12 saat arayla 2 eşit doza bölünerek alınabilir. Komplike olmayan idrar yolu infeksiyonlarında günde bir kez 1/2 film tablet yeterlidir.

Molcef nereden atılır?

Molcef nereden atılır?, MOLCEF oral yoldan etkili bir antibiyotiktir. Besin alımı ilacın emilim oranını fazla etkilemez. yeterlidir.

Molcef çocuklarda nasıl kullanılır?

Molcef çocuklarda nasıl kullanılır?, asid ve 1-amino-4-hidroksi-bütan-2-on'a metabolize olur. Klavulanik asit glomerular filtrasyona uğrayarak idrarla atılır.

Molcef 400 mg aç mı tok mu?

Molcef 400 mg aç mı tok mu?, Çocuklarda önerilen doz; günlük toplam 8 mg/kg'dır. Klinik kullanımda tek doz 8 mg/kg olarak veya iki doza bölünmüş olarak 4 mg/kg her bir doz için olacak şekilde günlük 8 mg/kg'dan önerilir. Erişkinler için uygun olan doz ve farmasötik dozaj şekillerinin kullanılması önerilir.

Antibiyotik şurup içmeyen çocuğa nasıl içirilir?

Antibiyotik şurup içmeyen çocuğa nasıl içirilir?, Günde tek doz 400 mg veya iki eşit doza bölünmüş olarak 200 mg şeklinde klinik kullanımı önerilir. MOLCEF aç ya da tok olarak kullanılabilir.

Augmentin şurup ne işe yarar?

Augmentin şurup ne işe yarar?, Plastik bir şırınga ya da damlayla ya da bir biberon memesi aracılığıyla ağzının yan tarafından, dilinin gerisine doğru ilacı damlatın. Yanak boşluğuna boşaltırsanız ilk fırsatta tükürür. İlacı bebeğin boğazına da boşaltmayın; çünkü boğulabilir. İlacın peşinden süt, meyve suyuya da su verin.

1 Euro Kaç TL