Çeşme Nerede

Çeşme Nerede Çeşme Nerede, Çeşme hangi ilde yer alır?, Çeşme ne ile ünlü?, Çeşme neresi oluyor?, Çeşme neden ünlü?

Çeşme hangi ilde yer alır?

Çeşme hangi ilde yer alır?, Çeşme ilçesi, İzmir İlinin batısında yer alır. Doğudan Urla, kuzeyden Karaburun, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrilidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 5 metredir. Yüzölçümü257 km² dir.

Çeşme ne ile ünlü?

Çeşme ne ile ünlü?, Çeşme'den İzmir'e gitmek yaklaşık 90 kilometre yani ortalama 1.30 saat sürüyor. Çeşme neyi ile ünlü? Çeşme denizi, koyları, popüler beachleri ve sakızlı dondurması ile ünlü.

Çeşme neresi oluyor?

Çeşme neresi oluyor?, Çeşme, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Urla ilçesi; kuzeyinde, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Nüfusu 2020 yılı itibarıyla 46.093 kişidir.


Çeşme neden ünlü?

Çeşme neden ünlü?, Çeşme, doğal güzellikleriyle de adından söz ettiren bir yer. Altın sarısı kumlara sahip plajları ile meşhur Çeşme'de, Altınkum Plajı ve Boyalık Plajı en çok ilgi gören adresler arasında. Çeşme'nin hem doğal hem de tarihi yönüyle öne çıkan 6000 yıllık sakız ağacı da, Çeşme'nin nesi meşhur diyenler için iyi bir yanıt.

Çeşme Bodrum arası ne kadar?

Çeşme Bodrum arası ne kadar?, Çeşme - Bodrum arası toplam 206 kilometre.

Alaçatı hangi ile bağlıdır?

Alaçatı hangi ile bağlıdır?, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı, Ege Bölgesi'nde yer alıyor.

Alaçatı ve Çeşme aynı yer mi?

Alaçatı ve Çeşme aynı yer mi?, Alaçatı, İzmir ilinin Çeşme ilçesine bağlı bir mahalledir. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür.

Izmir Çeşme arası kaç kilometredir?

Izmir Çeşme arası kaç kilometredir?, İzmir ve Çeşme arasındaki mesafe, 90 kilometredir. Otomobille gidecek olanlar için seyahat süresi 1 saat 30 dakika civarındadır.

Çeşmeye Ne zaman gidilir?

Çeşmeye Ne zaman gidilir?, Ne zaman gidilir? Çeşme'ye gitmek için en uygun dönem turizm sezonu olan mayıs – eylül arası dönemdir. Okulların kapanmasıyla iyice hareketlenen Çeşme, yaz ayları boyunca oldukça kalabalıktır. Havaların bunaltıcı derecede sıcak olmadığı mayıs ve eylül aylarında ise oldukça sakindir.

Çeşmede denize girilir mi?

Çeşmede denize girilir mi?, Ege Bölgesi'nde yer alan Çeşme, İzmir'in en popüler tatil ilçelerinden biri. Mavi Bayrak ödüllü altın renkli kumları, tertemiz denizi, renkli gece hayatıyla Çeşme her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

İzmir Çeşme ne kadar?

İzmir Çeşme ne kadar?, İzmir - Çeşme arası otobüs bileti fiyatları 269.00 TL'den başlamaktadır. Bu seferler için ortalama bilet fiyatları yaklaşık olarak 269.00 TL'dir. İzmir yönünden - Çeşme istikametine nasıl gidilir?

Çeşme denizi soğuk mu?

Çeşme denizi soğuk mu?, Çeşmeye her gidişimiz de inanılmaz soğukluğuna rağmen mutlaka bu plaja uğrarız.Harika kristal berraklığında dalgasız bir deniz nefis bir kum genel olarak iyi ve kaliteli müzik.

1 Euro Kaç TL