Mevlana Müzesi Nerede

Mevlana Müzesi Nerede Mevlana Müzesi Nerede, Mevlana Müzesi nerede bulunur?, Konya Mevlana Müzesi hangi ilçede?, Konya Mevlana Müzesi hangi günler açık?, Konya Mevlana Türbesi ücretli mi?

Mevlana Müzesi nerede bulunur?

Mevlana Müzesi nerede bulunur?, Mevlânâ Müzesi, Konya'da bulunan, eskiden Mevlâna'nın dergâhı olan yapı kompleksinde 1926 yılından beri faaliyet gösteren müzedir.

Konya Mevlana Müzesi hangi ilçede?

Konya Mevlana Müzesi hangi ilçede?, Mevlana Türbesi - Aziziye Mevlana Karatay Konya.

Konya Mevlana Müzesi hangi günler açık?

Konya Mevlana Müzesi hangi günler açık?, Mevlana Müzesi Tatil Günleri: Haftanın her günü ziyaret edilebilir.


Konya Mevlana Türbesi ücretli mi?

Konya Mevlana Türbesi ücretli mi?, Mevlana Müzesi. ÜCRETSİZ - Durum : AÇIK Not: Miraç Kandili sebebi ile saat 23:00'a kadar ziyarete açıktır.

Mevlana Müzesi giriş ücreti ne kadar?

Mevlana Müzesi giriş ücreti ne kadar?, Konya'ya gidip de geniş bir alanda kurulmuş olan Mevlana Müzesini görmeden gelmemek olmaz. Müze ücretsiz, girişte hiçbir ücret alınmıyor.

Mevlana Türbesi nerede hangi ilde?

Mevlana Türbesi nerede hangi ilde?, Bugün müze olarak kullanılmakta olan Mevlâna Dergâhı'nın yeri, Selçuklu Sarayı'nın Gül Bahçesi iken bahçe, Sultan Alâeddin Keykubad tarafından Mevlâna'nın babası Sultânü'l-Ulemâ Bâhaeddin Veled'e hediye edilmiştir.

Konya Hızlı Tren garından Mevlâna türbesine nasıl gidilir?

Konya Hızlı Tren garından Mevlâna türbesine nasıl gidilir?, Trenden inince belediye otobusu sizi garda bekliyor olacak.hemen yandaki giseden bilet alabilirsiniz.Teksas duraginda inip karsiya gecin.Mavi renkte tramvaylara binin. Uzerinde ADLIYE yazar. Mevlana Muzesi'nin tam onunde inersiniz.

Konya otogardan Mevlâna türbesine nasıl gidilir?

Konya otogardan Mevlâna türbesine nasıl gidilir?, Otogardan direkt müzeyi ziyaret etmek isteyenler ise Üniversite-Alaaddin tramvay hattını kullanabilmektedir. Alaaddin durağında inerek, Alaaddin-Adliye tramvay hattına aktarma yapabilir, Mevlana durağında inerek müzeye varabilmektedir.

Mevlâna Konya'da neden kaldı?

Mevlâna Konya'da neden kaldı?, Mevlânâ, babasından sonra, Seyid Burhaneddin'i buluncaya kadar bir yıl mürşidsiz kaldı. 1232 tarihinde babasının değerli halifesi Seyyid Burhneddin-i Muhakkık-ı Tirmîzi, Konya'ya geldi. Mevlânâ onun manevi terbiyesi altına girdi.

Konya Mevlana Semazen gösterisi ne zaman?

Konya Mevlana Semazen gösterisi ne zaman?, Her yıl Aralık ayının 17 sinde Vuslat yıldönümü (Şeb-i Arus) töreni icra ediliyor.

Mevlana Müzesi nin içinde ne var?

Mevlana Müzesi nin içinde ne var?, Yeşil kubbesi ile dikkat çeken müzenin içerisinde Mevlana Türbesi'nin yanı sıra dergah eşyaları, değerli el yazmalar, Hz. Mevlana'nın kıyafetleri ve sabır taşları da yer almaktadır. Türk ve İslam kültüründe önemli bir yere sahip olan müzenin yanında Osmanlı Dönemi'nde yapılmış olan mescit ve semahane de bulunmaktadır.

Konya Mevlana Türbesi saat kaçta açılıyor?

Konya Mevlana Türbesi saat kaçta açılıyor?, Açılış Saati: 09.00 Kapanış Saati: 17.00 Gişe Kapanış Saati: 16.40 Her gün açık.

1 Euro Kaç TL