Araban Yol Tarifi

Araban Yol Tarifi Araban Yol Tarifi, Gaziantep Araban arası kaç?, Araban nereye yakın?, Arabanın nüfusu ne kadar?, Gaziantep Araban Neyi Meşhur?, Gaziantep Urfa kaç kilometredir?, Araban ovası nerede?

Gaziantep Araban arası kaç?

Gaziantep Araban arası kaç?, Gaziantep'e 67 km uzaklıktaki ilçe, denizden 610 m yüksekliktedir.

Araban nereye yakın?

Araban nereye yakın?, ARABAN İLÇESİ Gaziantep'in kuzeydoğusunda ismini aldığı Araban Ovası'nın ortasında yer alan Araban ilçesi, Gaziantep- Besni-Adıyaman karayolu üzerinde, il merkezine 67 km. uzaklıktadır.

Arabanın nüfusu ne kadar?

Arabanın nüfusu ne kadar?, ARABAN'DA NÜFUS %0,38 AZALDI

TÜİK'in son nüfus verilerine göre Araban ilçemizin nüfusu 32.761 oldu.


Gaziantep Araban Neyi Meşhur?

Gaziantep Araban Neyi Meşhur?, Araban ilçemizde tespitli ve tescilli 9 adet höyük, 1 adet kaya mezarı, 1 adet lahit, 3 adet anıt mezar, 1 adet köprü, 1 adet kilise mozaiği, 1 adet kale, 1 adet ören yeri bulunmaktadır. Araban Kalesi, Hisar, Elif ve Hasanoğlu anıt mezarları, Septimius Severus önemli kültürel miraslarımızdır.

Gaziantep Urfa kaç kilometredir?

Gaziantep Urfa kaç kilometredir?, Gaziantep ile Şanlıurfa arasındaki mesafe 132 km km'dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 35 dakika kadar sürmektedir.

Araban ovası nerede?

Araban ovası nerede?, Gaziantep ilinin kuzeydoğusunda 250 km² lik genişlikteki Araban Ovası'nda yer almakta olup, ismini de bu ovadan almıştır. Araban 1000–1500 m yüksekliğinde bir plato üzerinde yer almaktadır. İlçe topraklarının etrafı dağlarla çevrilmiştir.

Araban Ovası kaç dönüm?

Araban Ovası kaç dönüm?, Türkiye'nin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli tarım alanlarından birisi olan ve 206 bin dönüm ekili alan kapasitesi bulunan Araban Ovası'nın özellikle ilçe girişindeki kısımlarının son yıllarda imara açılması ve yüksek binaların yapılması dikkat çekiyor.

Araba çekilince nereye gider?

Araba çekilince nereye gider?, Aracınız çekildiğinde çoğu zaman çekilen bölgenin yakınındaki boş olan otoparklara gönderilir ve orada muhafaza edilir. Eğer 6 içinde aracınızı otoparktan almazsanız farklı prosedürler uygulanır ve araç devlet hazinesine aktarılır.

Araban Belediye Başkanı hangi partiden?

Araban Belediye Başkanı hangi partiden?, 2019 Gaziantep yerel seçim sonuçlarına göre, Demokratik Sol Parti'nin adayı Celal Doğan %26,20 oy alırken AK Parti'nin adayı Fatma Şahin %53,97 oy alarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Gaziantep ilçeleri nelerdir?

Gaziantep ilçeleri nelerdir?, GAZİANTEP'İN İLÇELERİ

Gaziantep (merkez), Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Oğuzeli, Nurdağı, Şahinbey, Şehit Kamil, Yavuzeli.


Gaziantep Nizip nüfusu ne kadar?

Gaziantep Nizip nüfusu ne kadar?, NİZİP İLÇESİ Şehir merkezine uzaklığı 45 km. olan ilçenin yüzölçümü 1.031 km²'dir. Nüfus olarak Gaziantep'in merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinden sonra en büyük ilçedir. 2016 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ne göre toplam nüfusu 139.304 kişidir.

Arabanın Neyi Meşhur?

Arabanın Neyi Meşhur?, Antep Mercimeği

Araban'ın meşhur gıda ve tarım ürünleri.


1 Euro Kaç TL