Hafik Yol Tarifi

Hafik Yol Tarifi Hafik Yol Tarifi, Sivas Merkez Hafik kaç kilometre?, Hafik ilçesi hangi ile bağlı?, Sivas Hafik Gölü karstik mi?, Sivas Hafik hangi boydan?, Sivas Hafik köyü Alevi mi?, Sivas Hafik arası kaç TL?

Sivas Merkez Hafik kaç kilometre?

Sivas Merkez Hafik kaç kilometre?, Hafik, Sivas ilinin doğusunda, Kızılırmak havzasında, Sivas- Erzincan E-88 karayolu üzerinde kurulmuş olan ilçedir. Sivas' a 40 km, Hafik ilçesine 3 km uzaklıktadır.

Hafik ilçesi hangi ile bağlı?

Hafik ilçesi hangi ile bağlı?, Hafik İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Kızılırmak Bölümünde, Sivas iline bağlı bir ilçedir. Kuzeyinde Tokat'ın Reşadiye ve Almus ilçeleri, Sivas'ın Koyulhisar ilçesi, güneyinde Kangal ilçesi, doğusunda Zara ilçesi, batısında Sivas ve kuzey batısında Yıldızeli ilçeleri ile çevrilidir.

Sivas Hafik Gölü karstik mi?

Sivas Hafik Gölü karstik mi?, Sivas ili Hafik ilçesinin 3 km kuzey batısında bulunan Hafik gölü büyük çoğunlukla Büyük Göl olarak bilinmektedir. Eriyebilen kayaçların bulunduğu göllere verilen bir ad olan karstik göl özelliğindedir.

Sivas Hafik hangi boydan?

Sivas Hafik hangi boydan?, Oğuzlar'ın Iğdirler ve Dodurga Türkmenleri de Sivas bölgesine yerleşen Oğuz boylarındandırlar. Beydili Hafik de, Salur ve Bayat Yıldızeli'nde, Yüreğir Malatya, Maraş ve Sivas ta, Çepniler Gemerek de Karluklar Hafik de yerleşmişlerdi.

Sivas Hafik köyü Alevi mi?

Sivas Hafik köyü Alevi mi?, Sözlü kültürden elde ettiğimiz verilere göre, Beydili köylüleri kendilerini Oğuzların Beydili boyundan ve Sıraç aşiretinden olarak görmektedirler. Köyün tamamı, Anadolu Aleviliği içerisinde yer alan Anşa Bacılı Alevilerinden oluşmaktadır.

Sivas Hafik arası kaç TL?

Sivas Hafik arası kaç TL?, İlçenin en meşhur yemeklerinden biri, Hafik Tava'dır. Bu yemek, kuzu eti ve sebzelerden hazırlanır ve yöreye özgü baharatlarla tatlandırılır. Ayrıca, ilçede üretilen organik bal da oldukça ünlüdür. Hafik ilçesi, Türk kültürü ve tarihine ışık tutan birçok etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Hafik Neyi Meşhur?

Hafik Neyi Meşhur?, Hafik, 1873 yılında Koçhisar adıyla İlçe olmuştur. 1926 yılında tekrar eski adı olan Hafik adını almıştır.

Hafik ne zaman ilçe oldu?

Hafik ne zaman ilçe oldu?, Yukarı Kızılırmak Havzası'nda, Sivas-Erzincan karayolu üzerinde, il merkezine 36 km mesafede bulunan Hafik Gölü, Tödürge Gölü'nden sonra Sivas'ın ikinci büyük doğal karstik gölü olarak göze çarpıyor. Yaklaşık 70 hektarlık yüzey alanına sahip olan göl, 1290 metre rakımda bulunuyor.

Hafik ne Gölü?

Hafik ne Gölü?, Gölün su kaynağı daha çok gölün tabanında kaynayan su, ayrıca yağmur ve kar sularından oluşmaktadır. Sularında Sazan balığı ve kerevit yetişen bu göl küçük bir kuş cennetidir.

Hafik gölünde hangi balıklar var?

Hafik gölünde hangi balıklar var?, Hafik gölü,Hafik ten 3 km.uzaklıktadır. Gölün çevresinde biri belediye ye ait olmak üzere bir çok tesis vardır,Restoran larda taze balık yiyebilir,sandallarla gölde gezinti ve aynı zamanda serbest olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Hafik gölünde balık tutulur mu?

Hafik gölünde balık tutulur mu?, Açıklama: Balık Gölü Taşlıçay ilçesine 26 km, Doğubayazıt ilçesine 60 km. mesafede olup iki ilçe sınırları içerisinde kalmaktadır. Denizden yüksekliği 2241 m. Olup Türkiye'nin en yüksek rakımlı göllerinden biridir.

Balık Gölü nerede var?

Balık Gölü nerede var?, Sivas halkının büyük çoğunluğu çeşitli zamanlarda bölgeye yerleşmiş Türkmenlerdir. İlde Kafkasya göçmenleri de mevcuttur. Kızılırmak Havzası; kenti İç Anadolu iklimine, Yeşilırmak; Karadeniz, Fırat Havzası ise Doğu Anadolu iklimine bağlamaktadır.

1 Euro Kaç TL