Seri hırremin ne demek

Seri hırremin ne demek Seri hırremin ne demek, Hırremi ne demek?, Kürtçe Buke demek ne demek?, Breyman ne demek?, Kunde ne demek argo?, Delale ne anlama gelir?

Hırremi ne demek?

Hırremi ne demek?, zazaca yarrağım demek.. neden hep askerde öğrenilir bu kelime araştırmaya şayan bir konu.. askere gidildiğinde günde minimum 100 kere duyulan / söylenen sözdür.

Kürtçe Buke demek ne demek?

Kürtçe Buke demek ne demek?, kürtçe'de gelin demektir oğlum. senden tek dileğim.

Breyman ne demek?

Breyman ne demek?, kürtçe'de kardeşim anlamına gelen sözcük. eriller için kullanılır.

Kunde ne demek argo?

Kunde ne demek argo?, Künde TDK sözlük anlamı şu şekildedir: isim,spor Güreşçinin, hasmını altına alıp bir elini önden, ötekini arkadan geçirerek ellerini kilitlemesi. mecaz Düzen, tuzak, oyun, hile.

Delale ne anlama gelir?

Delale ne anlama gelir?, Delal yabancı kökenli bir kelime olup, Türkçedeki karşılığı değerli, sevgili, hoş ve aziz anlamlarına gelmektedir.

Ilbüke ne demek?

Ilbüke ne demek?, İlbüke: İlbey hanımı, seçkin hanım. İlcan: Ülkenin canı,sevdiği. İlgin: Yabancı,gurbette yaşayan. İlgün: Ülke güneşi.

Aybike ismi ne anlama gelir?

Aybike ismi ne anlama gelir?, Aybike isminin el değmemiş kız ve ay gibi güzel kız manalarına sahip olduğu bilinmektedir. Aybike isminin Türkçe kökenli bir isim olduğunu söylemek de mümkün olmaktadır. Aybike ismi aynı zamanda ay gibi parlamak anlamına da gelmektedir.

Bremin hangi dil?

Bremin hangi dil?, Kürtçede kûna tenim diye bir deyim vardır. Anlamı da "Artık senin yaptığın ve yapacağın hatalar karşısında çaresizim ve çare aramayacak kadar yorgunum.".

Kune Tenım ne demek?

Kune Tenım ne demek?, 1. Herhangi bir araştırma için üzerinde deneme yapılan canlı, kobay. 2. Kendisine çeşitli sorular yöneltilerek fikrine baş vurulan kimse.

Denek ne demek TDK?

Denek ne demek TDK?, Argo kavramı

Aynı uğraş alanındaki insanların, kullanılan genel dilden ayrı olarak, benimseyip kullandıkları, herkesçe anlaşılamayan, kendilerine özgü sözcük ve deyimlerin yer aldığı özel dil.


Argo söz ne demek?

Argo söz ne demek?, Delal, genellikle Kürtçe kökenli bir isim olarak bilinir ve "güzellik" ya da "sevimlilik" anlamına gelir.

Delal Kürt ismi mi?

Delal Kürt ismi mi?, Delalamın = Değerlim... - Kürtçe Sözler Stranén Kurdî | Facebook.

1 Euro Kaç TL