Akhisar Nerede

Akhisar Nerede Akhisar Nerede, Akhisar ilçesi hangi ile bağlı?, Akhisar merkez ilçe mi?, Akhisar'ın eski adı nedir?, Akhisar Manisa kac?, Manisa Hangi şehre yakın?

Akhisar ilçesi hangi ile bağlı?

Akhisar ilçesi hangi ile bağlı?, Akhisar ilçesi Ege Bölgesi'nin kuzeyinde, Manisa ili sınırları içinde bulunmaktadır. Güneyde Gölmarmara, güneybatıda Saruhanlı, batıda Aliağa, kuzeyde Sındırgı, kuzeybatıda Kırkağaç ve Soma, doğuda Gördes ilçeleri ile komşudur. 1645 km2 yüzölçümü ile Manisa ilinin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir.

Akhisar merkez ilçe mi?

Akhisar merkez ilçe mi?, 1707 km2 yüz ölçüme sahip olan Akhisar'ın 2015 yılı nüfusu 164.557 kişidir. İlçe merkezi, il merkezine yakın olmasının avantajlarını oldukça iyi kullanmış ve ilçe bugünkü konumu itibariyle gelişmiş ilçeler içerisinde yer almaktadır.

Akhisar'ın eski adı nedir?

Akhisar'ın eski adı nedir?, Bizans imparatoru Konstantin tarafından Gölmarmara'ya sürülen Tyeder, Akhisar'ın şimdiki istasyonla hastane arasına beyaz bir kale yaptırmasıyla birlikte, eski Tyatir (Thyateira veya Thyatira) adı Aspro-Kastro oldu. ASPRO (Ak) KASTRO (Hisar) demektir.


Akhisar Manisa kac?

Akhisar Manisa kac?, Akhisar ile Manisa arasındaki mesafe 56 km km'dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

Manisa Hangi şehre yakın?

Manisa Hangi şehre yakın?, Manisa, Batı Anadolunun denize kıyısı bulunmayan fakat kıyıya en yakın ilidir. 27 08' ve 29 05' doğu boylamları ile 38 04' ve 39 58' kuzey enlemleri arasında yer alır. Doğudan Uşak ve Kütahya, Batıdan İzmir, kuzeyden Balıkesir, güneyden Aydın, güneydoğudan Denizli illeri ile çevrilidir. Yüzölçümü 13.810 km2 dir.

Manisa merkez ilçe hangisi?

Manisa merkez ilçe hangisi?, Manisa'nın ilçeleri 17 tanedir. Merkez ilçeler: Şehzadeler. Yunusemre.

Manisa en büyük ilçesi hangisi?

Manisa en büyük ilçesi hangisi?, Manisa'nın en büyük ilçesi olan Yunusemre'de ise 266 bin 514 olan nüfus, 4 bin 212 kişi artarak 270 bin 726'ya yükseldi. Yunusemre bu rakamla Türkiye'de 14 il nüfusunun önüne geçti.

Akhisar izmir arası kaç?

Akhisar izmir arası kaç?, Akhisar - İzmir arası toplam 41 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 1 saat sürüyor.

Akhisar'dan sonra hangi şehir gelir?

Akhisar'dan sonra hangi şehir gelir?, İlçe Manisa'nın ilçeleri: Şehzadeler, Yunusemre, Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ve Turgutlu.

Akhisar'ın nüfusu kaç kişidir?

Akhisar'ın nüfusu kaç kişidir?, Akhisar İlçesinin nüfusu, 9 belde ve 86 köyüyle birlikte yaklaşık 171 bindir (2018). Nüfusun 100 binden fazlası ilçe merkezinde yaşamaktadır.

Akhisar nüfusu kaç 2024?

Akhisar nüfusu kaç 2024?, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Akhisar nüfusu geçtiğimiz yıla nazaran 1393 kişi artış gösterdi. Geçtiğimiz sene 177 bin 419 olan Akhisar'ın nüfus sayısı bu sene 06 Şubat 2024 TÜİK verilerine göre 178 bin 812 oldu.

Akhisar Balıkesir arası kaç?

Akhisar Balıkesir arası kaç?, Balıkesir - Akhisar arası toplam 141 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 2 saat sürüyor.

1 Euro Kaç TL