Itır ne demek

Itır ne demek Itır ne demek, Itır ne anlama gelir?, Itır TDK ne demek?, Güzel ıtırlı ne demek?, Hıtır ne demek?, Iris in anlamı nedir?

Itır ne anlama gelir?

Itır ne anlama gelir?, Itır isminin anlamı: 1. Güzel ve hoş koku. 2. Yapraklarının güzel kokusu ile ünlü bir bitki.

Itır TDK ne demek?

Itır TDK ne demek?, Değişik yerlerde ıtır kelimesi ile karşılaşan pek çok kişi bu sözcüğün ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışıyor. Özellikle Türk Dil Kurumu üzerinden bakıldığı vakit bu sözcüğün temel anlamı, 'Güzel koku ya da ıtır çiçeği' biçiminde ele alınarak ifade edilmektedir.

Güzel ıtırlı ne demek?

Güzel ıtırlı ne demek?, ITIRLI. sıf. Güzel kokulu: Emindim ki orada o sessiz taşlara sinmiş ruhlar, kendilerini bu gülüşle bir an yeni açmış gül fidanı gibi tâze, ıtırlı ve mesut buldular (Ahmet H. Tanpınar).

Hıtır ne demek?

Hıtır ne demek?, HATIR HATIR – HATIR HUTUR. 1. Pütürlü, sert, dokunulduğu zaman dalayıcı bir etki bırakan şeyler için kullanılır, hıtır hıtır: “Ellerim ev işinden hatır hatır oldu.” 2.

Iris in anlamı nedir?

Iris in anlamı nedir?, İris, gözün ön bölümünde saydam katmanın arkasında bulunan ve göze rengini veren damarlı bölge.

Itır otu neye iyi gelir?

Itır otu neye iyi gelir?, Devletlerin diplomatik ilişkilerini keserek giriştikleri silahlı mücadele; harp (I), cenk, cidal, kıtal.

Iliç ne demek TDK?

Iliç ne demek TDK?, İçinde, arasında, -de: Ömrü içre hiç yalan söylemedi (Süleyman Çelebi).

Içre ne demek TDK?

Içre ne demek TDK?, Yeni doğacak bebeğine İren ismini vermeyi düşünenler, bu ismin ne anlama geldiğini araştırıyor. İren isminin anlamı TDK'da yer alan bilgilere göre şu şekilde: Özgür, hür.

Iren ne demek TDK?

Iren ne demek TDK?, Itır: Arapçada “güzel koku, parfüm” anlamında kullanılan ıtır kelimesi Türkçede “ıtır çiçeği, hoş koku” anlamını ifade ediyor.

Itırlı koku ne demek?

Itırlı koku ne demek?, Hoş koku sorusunun 4 harfli karşılığı "ıtır" şeklindedir. 5 Harfli Hoş Kokulu Kelime Anlamı Nedir? 5 harfli kelime karşılığı ise "Aroma" şeklindedir.

Hoş kokuya ne denir?

Hoş kokuya ne denir?, Bû/buy Farsça güzel koku, parfüm demek. -istan ise malumunuz, yer belirtiyor.

Farsça güzel koku ne demek?

Farsça güzel koku ne demek?, kökeni muhtemelen hayal olup, hissetmek, sezmek, farkına varmak, anlamak, çakozlamak anlamlarına gelir. hıyal anlaşılan, veya anlaşılacak şey anlamına kullanıldığı olur.

1 Euro Kaç TL