İzmir Buca Yol Tarifi

İzmir Buca Yol Tarifi İzmir Buca Yol Tarifi, İzmir Buca merkeze yakın mı?, Izban Buca'ya gidiyor mu?, İzmir konaktan Buca'ya nasıl giderim?, İzmir Buca denize yakın mı?, İzmir Buca hangi semte yakın?, Buca dağlık mı?

İzmir Buca merkeze yakın mı?

İzmir Buca merkeze yakın mı?, Buca ilçesi, İzmir şehir merkezine yaklaşık 20-25 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine ve turistik bölgelere yakın bir konumda bulunduğundan, İzmir'in pek çok farklı bölgesinden Buca'ya ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

Izban Buca'ya gidiyor mu?

Izban Buca'ya gidiyor mu?, İzmir'in Kuzey kısmı Karşıyaka ve Çiğli, doğusunda Bayraklı ve oradan Halkapınar, şehrin kalbi olan Alsancak İstasyonu ve aşağıda belirtilen bütün duraklardan Buca'ya İzban ile ulaşım sağlanabiliyor.

İzmir konaktan Buca'ya nasıl giderim?

İzmir konaktan Buca'ya nasıl giderim?, İzmir'in kalbi Konak'ta bulunan metro istasyonunu kullanarak Halkapınar ya da Hilal duraklarında inebilir ve ardından İZBAN'a binerek Buca yönüne doğru gidebilir ve Şirinyer durağında inebilirsiniz. İZBAN seferleri 05.30- 01.23 saatleri arasında düzenleniyor.

İzmir Buca denize yakın mı?

İzmir Buca denize yakın mı?, Buca, İzmir şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan ve yerleşimin oldukça eski olduğu bir ilçedir. Sahil şeridine sahip olmadığından deniz tatili için uygun bir destinasyon değildir. Bu nedenle, daha çok tarihi ve kültürel geziler ile iş amaçlı seyahatler için tercih edilmektedir.

İzmir Buca hangi semte yakın?

İzmir Buca hangi semte yakın?, İlçe merkezinde 39 adet mahalle muhtarlığı ve 4 adet köy muhtarlığı bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde Kemalpaşa ve Bornova, batısında Konak, güneyinde Menderes, doğusunda da Torbalı İlçesi bulunmaktadır.

Buca dağlık mı?

Buca dağlık mı?, Buca düz ve verimli topraklara sahiptir. Tıngırtepe, Zeytintepe, Koşutepesi ve Karacaağaç gibi tepeleri de vardır. Nif Dağı'ndan doğan Melez Çayı, Şirinyer'den geçer ve Halkapınar'da denize dökülür.

Izmir Buca nereye bağlı?

Izmir Buca nereye bağlı?, Buca, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. Kuzeyinde Konak, kuzeydoğusunda Bornova, doğusunda Kemalpaşa, güneyinde Torbalı, güneybatısında Menderes, batısında Gaziemir ve Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır.

Izmir Buca'da otogar var mı?

Izmir Buca'da otogar var mı?, Buca İlçe Terminali'nden İzmir il merkezine ulaşabilmenize imkan veren birçok otobüs hattı mevcut. Buca otobüs firmaları kapsamında ise Buca Turizm ön plana çıkıyor.

İZBAN en son nereye gidiyor?

İZBAN en son nereye gidiyor?, İZBAN Son Sefer Saati

Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN hafta içi hafta sonu saat 01.23'te kapanıyor. Resmi tatillerde bazen saatler değişiklik gösterebiliyor. Aliağa-Selçuk arasındaki 136 kilometrelik banliyö hattında işletmecilik yapan İZBAN'ın güzergah boyunca 40 istasyonu yer almaktadır.


Izmir bucada neler var?

Izmir bucada neler var?, Şirinyer (İZBAN) Tren İstasyonu, İzmir'in Buca ilçesi İnkılap Mahallesi'nde Aydın Hatboyu Caddesi ile Cemil Şeboy Caddesi üzerinde yer alan TCDD'ye ait yer altı tren istasyonudur.

Buca Şirinyer Izban hangi mahallede?

Buca Şirinyer Izban hangi mahallede?, Seferler 27 Temmuz 2001 Cuma gününden itibaren başladı. Eshot Genel Müdürlüğü yetkilileri, 276 hat numaralı otobüsün Şirinyer - Menderes Caddesi - Heykel - Buca Üçkuyular - Eskiyol - Yeni Mezarlık güzergahını takip ederek Gölet'e ulaşacağını belirtti.

Izmir Buca Gölet hangi Otobüs gider?

Izmir Buca Gölet hangi Otobüs gider?, Buca, gastronomi alanında belki de Türkiye'nin en iddialı noktalarından biri. Kasaplar Meydanı isminde bir meydana sahip olan, oğlak çevirme, kokoreç, kelle ve çorba gibi sokak lezzetleriyle insanın aklını başından alan Buca, bu alanda daha da çok tanıtılmaya ihtiyaç duyuyor bence.

1 Euro Kaç TL